Jihočeská EU roadshow v rytmu čanki, funky a world music

Jihočeský kraj se stal již třetí zastávkou místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Alexandra Vondry na cestě po českých a moravských regionech. Akce byla součástí vládní kampaně Tváře českého předsednictví, která v pátek 4. září oficiálně odstartovala.

Alexandr Vondra dopoledne navštívil v doprovodu zástupců Jihočeského kraje konferenční prostory zámku Hluboká nad Vltavou, kde příští rok v březnu zasednou evropští ministři zahraničí.

Odpoledne se Roadshow přesunula na českobudějovické Senovážné náměstí. Program zahájili brněnští Guločar, po jejich vystoupení dostali prostor na pódiu přítomní politici. Alexandr Vondra poděkoval zástupcům Jihočeského kraje a města Hluboké nad Vltavou za dosavadní průběh příprav na české předsednictví. „Hluboká je vzorně připravena", řekl, a připoměl, že předsednictví není jen „povinností, ale i příležitostí se ukázat."

Alexandr Vondra také glosoval ne vždy pochvalné reakce na slogan „Evropě to osladíme" předsednické infokampaně. Vybral si mezi diváky dobrovolnici, která se podrobila „kávovému experimentu" a z pódia všem přítomným potvrdila, že sladké kafe je vážně lepší. V zákulisí se vicepremiér svěřil, že byl připraven i na situaci, kdy mezi návštěvníky vybere někoho, kdo si kávu nesladí.

Od pěti odpoledne patřilo pódium na Senovážném náměstí opět hudbě. Až do osmé hodiny večerní bavily přítomné kapely Pampaliny Funky Jam a Čankišou. Také jejich výběr reflektoval české předsednictví a jeho motto: „Evropa bez bariér".

Na náměstí se spolu s Jihočeským krajem prezentovalo informačním stánkem i Eurocentrum České Budějovice. „Překvapil nás zájem lidí o náš soutěžní kvíz. Zpočátku k němu přistupovali trochu nedůvěřivě, pak se ale při jeho vyplňování celkem bavili," řekla Petra Čechová, vedoucí Eurocentra České Budějovice. Cílem kvízu je podpořit povědomí občanů o českém předsednictví.

Podle Čechové se akce v Českých Budějicích vydařila. „Příjemné odpoledne, perfektní muzika, žádná agresivní informační masáž, ale spíš popovídaní si s těmi, kteří se chtěli dozvědět něco nového," dodala a popřála podobnou atmosféru i kolegům ve Varech, Brně, Ostravě, Plzni a Ústí, kde se konají další setkání Alexandra Vondry s občany.

Výsledky soutěže o knihy z Euroknihovny:

Knihu Na rozhraní věků vyhrávají: Aleš Novák z Českých Budějovic a Pavel Valič z Roudné.

Knihu Ílias a Odysseia vyhrává Bohuslava Adámková z Českých Budějovic.

Výhercům blahopřejeme.

Výherci si knihy mohou vyzvednout v Eurocentru České Budějovice každý všední den
8:00 – 12:00 a 12:30 – 16:30.

 

 

EU roadshow  EU roadshow  EU roadshow

Autor: Eurocentrum České Budějovice

V Brně proběhlo modelové zasedání institucí EU

Celkem padesát středoškolských studentů z Česka a Slovenska se sjelo do Brna, kde je čekal čtyřdenní program v termínu 26. – 29. ledna 2023, skládající se nejenom ze samotné simulace legislativního…

Výsledky českého předsednictví v Radě EU

Od 1. července do 31. prosince loňského roku předsedala Česká republika v Radě EU. Nyní nastává čas na rekapitulaci úspěchů a neúspěchů uplynulého půl roku. Na výsledky se můžete již…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.