O další krok blíže k rakouským sousedům

Zisterdorf, 24.11.2008

 

V Zistersdorfu proběhlo dne 24.11.2008 druhé zasedání Regionálního monitorovacího výboru, které projednávalo projekty žadatelů do Fondu malých projektů (FMP).

 

Zájemci o dotace mohli předkládat své návrhy do 16.10.2008 na Sekretariát FMP, které sídlí na  Regionální rozvojové agentuře jižní Moravy (RRA JM). Bylo zaregistrováno celkem  12 projektů s požadavky na dotaci ve výši 197.420,20 EUR. Regionální monitorovací výbor druhého kola rozhodl, že podpoří 11 projektů z FMP s požadavky na dotace ve výši 172.419,00 EUR. Úspěšní žadatelé  o dotace na projekty přeshraniční spolupráce v Jihomoravském kraji mohou začít s realizacemi.

 

 Mezi podporované projekty z FMP patří například: Hry bez hranic – předkladatelem byl Sportovní klub Meteor Brno, o.s., Tvořme spolu předkládané Občanským sdružením Sluníčko dětem, Kostely v příhraničních obcí Hnanice a Retzbach- předkladatelem byla Obec Hnanice, Bavíme se společně od Městys Šatov nebo Lucky Voltiž od žadatele TJJ Lucky Drásov, o.s.

 

Zájemci o další dotaci z Fondu malých projektů  mohou předkládat své žádosti do19.3.2009. O projektech, které budou předloženy do tohoto termínu se bude rozhodovat v polovině května 2009.

 

Další informace o Fondu malých projektů budou k dispozici na webových stránkách www.rrajm.cz

 

V Brně proběhlo modelové zasedání institucí EU

Celkem padesát středoškolských studentů z Česka a Slovenska se sjelo do Brna, kde je čekal čtyřdenní program v termínu 26. – 29. ledna 2023, skládající se nejenom ze samotné simulace legislativního…

Výsledky českého předsednictví v Radě EU

Od 1. července do 31. prosince loňského roku předsedala Česká republika v Radě EU. Nyní nastává čas na rekapitulaci úspěchů a neúspěchů uplynulého půl roku. Na výsledky se můžete již…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.