Soutěž – Vzkažte Evropě

Dům zahraničních služeb MŠMT, organizace European Schoolnet v České republice, Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR a regionální Eurocentra vyhlašují v rámci aktivity Jaro Evropy 2009 (Spring Day 2009) soutěž pod názvem Vzkažte Evropě.

VZKAŽTE EVROPĚ

 

Soutěž, jejímž cílem je zvýšit zájem studentů o dění v Evropě a zároveň přiblížit problémy mladých lidí představitelům veřejného života v ČR, je určena pro studenty prvních až třetích ročníků všech typů středních škol.

Soutěž probíhá ve dvou kolech. V rámci prvního kola je úkolem studentů vytvořit reportáž ze své diskuse nad tím, co by chtěli vzkázat veřejným činitelům (europoslanec, eurokomisař, lokální političtí představitelé atd.), co je trápí a zajímá v jejich okolí.

Reportáž může být ve formátu audio (max. 3 minuty), video (max. 3 minuty), nebo jako prezentace PowerPoint (max. 10 snímků). V závěru každé reportáže musí zaznít vzkaz studentů Evropě.

Uzávěrka prvního kola soutěže: 1. dubna 2009

Vybraní studenti v druhém kole vytvoří opět reportáž, tentokrát z debaty s některým z významných představitelů veřejného života. 

Uzávěrka druhého kola soutěže: 30. května 2009

CENY:
1. místo:
účast na evropském setkání studentů ve Štrasburku
2. místo: výlet do Bruselu spojený s prohlídkou Evropského parlamentu
3. místo: výlet do Prahy spojený s prohlídkou Senátu ČR

Podmínkou účasti je registrace na portálu SPRING DAY, kde naleznete další zajímavé informace a materiály.

Více informací, podmínky soutěže a kontakty naleznete v tomto plakátu.

Měníme kraj

Zástupci Karlovarského kraje se v polovině listopadu v Bruselu účastnili konference na téma spravedlivé transformace v uhelných a energeticky náročných regionech s podporou financí z EU. Hejtman Petr Kulhánek prezentoval východiska…

Trochu jiná strategie

V roce 2018 začala vznikat v Karlových Varech nová městská strategie s výhledem na dalších alespoň 20 let. Začala se tvořit v malém týmu, který se postupně rozrůstal, měnil a sílil. Příprava tohoto dokumentu…

EU se shodla na rozpočtu pro rok 2023

Po předchozí shodě s Radou EU přijal 23. listopadu Evropský parlament unijní rozpočet na rok 2023. Na jeho přípravě i vyjednávání měla velký podíl činnost zástupců aktuálně probíhajícího českého předsednictví…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.