Evropské instituce chtěji získat nejlepší studenty a absolventy

Ve středu 16. března začal v celé EU druhý nábor pracovníků na místa administrátorů v evropských institucích. Cílem je přilákat ty nejlepší uchazeče o práci v institucích EU v oblastech práva, ekonomiky či vypracovávání politiky. V souladu s tímto cílem přijímá letos Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) poprvé také přihlášky studentů posledního ročníku vysokoškolského studia, což EU umožní konkurovat špičkovým náborovým organizacím veřejného i soukromého sektoru.

Další změnou letošních výběrových řízení je, že klíčová část procesu hodnocení bude k dispozici ve všech 23 úředních jazycích EU. Uchazeči budou poprvé skládat testy verbálních schopností a numerického i abstraktního uvažování ve svém prvním jazyce, což odráží úsilí institucí EU o vícejazyčnost. Tato změna je mimořádně důležitá, jelikož všechna hlavní výběrová řízení jsou otevřena občanům všech 27 členských států.

Změnou pro rok 2011 je i rozdělení na přihlášky pro čerstvé absolventy a pro uchazeče s odbornou praxí – osoby s nejméně šestiletými zkušenostmi ve svém oboru tak budou moci být zařazeny do vyšší kategorie. 

Důležitým zlepšením je také rychlejší a efektivnější proces podávání přihlášek, díky němuž se doba trvání rozsáhlých výběrových řízení zkrátila ze dvou let dle starého systému na pouhých deset měsíců a u menších výběrových řízení na pouhých šest měsíců. 

Při výběrových řízeních konaných v roce 2011 má být vybráno na 300 úspěšných kandidátů na místa nových úředníků EU, kteří budou sloužit zájmům více než 500 milionů občanů celé Evropy.

Uchazeči mohou najít více informací a hlásit se on-line na adrese www.eu-careers.eu. Registrace přihlášek končí 14. dubna 2011 ve 12:00 bruselského času (SEČ).

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.