Do 30. dubna je možné požádat o stipendia programu AKTION ČR – Rakousko

Stipendia jsou určena pro studenty, doktorandy, učitele a vědecké pracovníky českých veřejných vysokých škol, kteří mají české nebo slovenské občanství.

dsz logo

AKTION Česká republika – Rakousko je program pro podporu bilaterální­ spolupráce ve vzdělávání­ a vědě v terciární­m sektoru. Program AKTION byl zří­zen v roce 1992 jako společný program ministerstev školství obou zemí­, v r.1997 byl k programu přičleněn Program vědecko-technické spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem.

AKTION slouží k podpoře vzájemného prozumění­ mezi Českou republikou a Rakouskem. Podporuje rozvoj dvoustranné spolupráce ve vědě a vzdělávání­ ve všech vědních oborech. Podporovány budou předevší­m projekty menšího rozsahu, které slouží k navázání­ nové spolupráce i rozvoji stávající­, je do nich zapojen vědecký dorost, a které mají­ vyhlídky na pokračování z jiných finančních zdrojů (programů EU apod.).

Podpora je poskytována ve dvou kategorií­ch:
a)  individuální­ – stipendia na studijní a vědecké pobyty v druhé zemi a k účasti na letních jazykových a odborných školách.
b) institucionální­ – podpora projektů spolupráce českých a rakouských vzdělávací­ch institucí­ terciálního sektoru.

Podrobné informace včetně dokumentů a formulářů ke stažení­ ZDE

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.