Zlínský kraj má novou koordinátorku Mládeže v akci!

Vážení­ čtenáři,

v červnovém rozhovoru Evropa v nás jsme zpoví­dali novou koordinátoru Mládeže v akci pro Zlí­nský kraj, která od ledna 2012 působí­ v centru Akropolis v Uherském Hradišti. Jak vypadá práce koordinátora a jaké novinky nás ve Zlí­nském kraji čekají­ nám představí­ paní­ Dagmar Mega.

Lí­via Pekajová, vedoucí­ Eurocentra Zlí­n

Mládež v akci je program, který je ve Zlí­nském kraji vní­mán předevší­m dí­ky Evropské dobrovolné službě. Můžete nám však tento program představit komplexně?

Program Mládež v akci je určen všem mladým lidem od 13 do 30 let a jsou z něj podporovány projekty mezinárodní­ch výměn mládeže, mí­stní­ch iniciativ a další­ch projektů, které rozví­jí­ neformální­m způsobem vzájemné poznávání­ různých kultur. Důraz je kladen na aktivitu mladých lidí­ a dobrovolnost. Program Mládež v akci mohou využí­t i pracovní­ci s mládeží­ pro další­ vzdělávání­, sdí­lení­ zkušeností­ a pod..

Co všechno zahrnuje taková práce koordinátora?

Jako regionální­ konzultantka mám na starosti zviditelnění­ programu Mládež v akci v našem regionu, konzultuji projektové záměry, připravuji školení­, kontaktuji pracovní­ky na městských i obecní­ch úřadech, kteří­ se starají­ o podporu aktivit pro děti a mládež.

Jaké zkušenosti jsou s tí­mto programem v zahraničí­?

Dle mých referencí­ je program v zahraničí­ vní­mán velmi pozitivně. Vlastně nejen v zahraničí­ :). Každý, koho jsem potkala a kdo absolvoval některou z aktivit programu, měl velmi dobrou zkušenost a spoustu krásných zážitků.

Zlínský kraj má novou koordinátorku Mládeže v akci!
Výuka jazyků s dobrovolní­ky v centru Akropolis netradiční­m způsobem

Jaké cí­le jste si vytyčila jako nový koordinátor tohoto programu?

Předevší­m rozší­řit řady zájemců jak z řad jednotlivců, tak i organizací­, aby bylo ve Zlí­nském kraji ví­ce realizovaných projektů. Tomu bude předcházet několik různých školení­ pro žadatele a zájemce o program. Doufám, že ohlas bude dostatečný. Informace najdete s předstihem jak na webu www.mladezvakci.cz, tak i na stránkách Eurocentra Zlí­n.

Je mládež Zlí­nského kraje opravdu v akci?

Myslí­m, že mládež ve Zlí­nském kraji není­ pří­liš odlišná od jiných regionů a určitě akční­ je. Důležité je předevší­m, aby se o možnosti programu Mládeže v akci dozvěděli, a aby využili pří­ležitosti, zkusili přijí­t se svými nápady a necháme se překvapit, jaké “akce” zrealizují­.

Na jaké aktivity se můžeme těšit v nejbližší­ době?

Pro pří­ští­ období­ je již naplánováno několik akcí­, kde se budou moci zájemci seznámit s programem Mládež v akci, potkat se s Evropskými dobrovolní­ky a třeba si i něco vyzkoušet. Jednou z takových pří­ležitostí­ je i Evropský den jazyků, který se již tradičně koná na Gymnáziu TGM ve Zlí­ně, které spolupořádá Eurocentrum Zlí­n.. Na webu  vždy najdete aktuální­ odkazy a pozvánky na jednotlivé akce.

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.