Noc ve znamení vědy

Minulý pátek 27. října v Brně proběhla dlouho očekávaná Noc vědců a my jsme byli u toho.

Poslední zářijový pátek byl ve znamení vědy, kdy se již podeváté v České republice uskutečnila Noc vědců. Nejen příznivci vědy a techniky si přišli na své  v rámci bohatého programu. Na přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity si mohli zájemci poslechnout přednášku o účincích kofeinu. Fanoušci robotů zatím spíše mířili na Mendelovu univerzitu, která se zaměřila na otázky robotiky. Praktické experimenty čekaly na návštěvníky v budově fyziky Masarykovy univerzity a ani Technické muzeum v Brně, kde si lidé mohli poslechnout například jak funguje 3D projekce či optické hologramy, se nenechalo zahanbit. To a spoustu dalšího nabídlo veřejnosti město Brno. Nutno podotknout, že celý program byl pro návštěvníky zadarmo.

Rádi jsme se jako Eurocentrum zapojili, a to přímo v brněnském Technickém muzeu, kde jste s námi  po celý večer mohli soutěžit o lákavé ceny. Cílem bylo zodpovězení kvizové otázky a zapojit se mohly všechny generace. Zájem byl opravdu veliký a nikdo neodešel s prázdnou. Malé děti měli největší radost z pastelek a starší zase z periodické soustavy prvků, kterou využijí ve škole. Hitem se stal pak  především velký plakát periodické soustavy prvků na stěnu, jenž už dnes určitě visí v mnoha domácnostech . Kromě cen jste si mohli odnést rovněž spoustu informativních brožurek nebo mapu EU a zároveň na nás směřovat dotazy, co Vás momentálně ohledně EU pálí. Celý večer proběhl v přátelské atmosféře a někteří strávili u našeho pultíku v diskuzi notnou chvíli.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vás zase někdy příště!

 Zatímco pro starší bylo soutěžení často týmová práce,

mladší neváhali a znali správnou odpověď často i bez možností.

Někteří neváhali a pro vidinu cen si vystáli i frontu.

S prázdnou neodešel nikdo .

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.