Evropský den jazyků

Eurocentrum Brno oslavilo letošní svátek evropských jazyků se školáky, pro které připravilo zábavný dopolední jazykově-naučný program.

Den 26. září je od roku 2001 je věnován oslavám svátku evropských jazyků. Sama Evropa oplývá jazykovou rozmanitostí a jen v Evropské unii napočítáme 24 úředních jazyků. Nedávno se evropská jazyková rodina rozrostla o chorvatštinu díky vstupu Chorvatska do EU začátkem letošních letních prázdnin. Každý rok při příležitosti svátku jazyků probíhají v celé Evropě různé akce, představení, zábavné programy pro děti, hudební hry, jazykové kurzy, rozhlasová a televizní vysílání, konference a odborné semináře.

Eurocentrum Brno ve spolupráci s Europe Direct při této příležitosti pořádalo zábavný jazykový seminář pro brněnské základní a střední školy. Na základní škole Kotlářská se děti druhého stupně nejen seznámily s jazykovými rodinami Evropy, ale zároveň jsme jim prozradili největší jazykové zajímavosti. Dozvěděly se tak například, kolik má romština pádů, z jakého jazyku pochází slovo tundra, jaký úřední jazyk má Andorra atd. Po prezentaci a diskuzi následovala série kvizových otázek a spousta dalších soutěží, kde si děti mohly prakticky ověřit své nově nabyté znalosti a odměnou jim byly lákavé ceny. Všichni se aktivně zapojili a dohromady jsme si užili spoustu zábavy. Oslavili jsme Evropský den jazyků s plnou parádou  .

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.