Spolupráce s Univerzitou třetího věku Masarykovy univerzity

Během zkouškového období, v lednu a v únoru, mají studenti vysokých škol napilno. Ani studenti Univerzity třetího věku MU však nezahálí a chodí na přednášky!

V pátek 31. ledna  posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity absolvovali přednášku Doc. PhDr. Markéty Pitrové, Ph. D. na téma „Kdo a jak řídí EU“. K tomuto tématu připravilo Eurocentrum Brno soutěžní kvíz, který odrážel nejen znalosti nabyté během přednášky, ale i celkové povědomí studentů o fungování EU. Cílem tedy bylo prověřit i to, jak se studenti o danou problematiku zajímají sami a jak si prohlubují své znalosti.

Soutěžního testíku se zúčastnilo 54 studentů a na 4 nejlepší čekají hodnotné ceny od Eurocentra Brno. Kvíz se skládal z 10 otázek a výherci se stali posluchači, kteří získali plný počet bodů.

A v jakých otázkách studenti nejvíce chybovali? Často si nebyli jistí počtem základních svobod, které přináší Jednotný vnitřní trh (správná odpověď zní 4). Dále se většina z nich spletla v otázce o pracovních jazycích EU. Mezi interní pracovní jazyky institucí EU patří angličtina, francouzština a němčina a nikoliv všech 24 oficiálních jazyků, ve kterých mají občané nárok na informace, jak mnoho studentů odpovědělo.

Soutěžní kvíz dopadl celkově velmi dobře, výsledky se nejčastěji pohybovaly mezi 8 a 9 body. Doufáme, že studenti Univerzity třetího věku budou i nadále tak soutěživí a budou se o Evropskou unii zajímat

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.