Odborníci na energetickou bezpečnost se již potřetí sjedou do Telče

Zajímá Vás, jak Evropská unie zajišťuje svoji energetickou bezpečnost? Před jakými výzvami aktuálně stojí a jak se s nimi hodlá vypořádat? Chcete nahlédnout pod pokličku tvorby evropské energetické politiky a vzájemných vztahů mezi EU a hlavními dodavateli energetických surovin? Pokud ano, tahle letní škola může být pro Vás to pravé!

Již třetí ročník letní školy zabývající se energetickou bezpečností letos ponese název The Energy Policy of the EU and its Position in Global Energy Environment a uskuteční se od 3. do 10. srpna 2014 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Vystoupí na ní přední světoví a čeští odborníci na otázky energetické bezpečnosti, například Václav Bartuška, zvláštní zmocněnec  vlády ČR pro dostavbu Temelína a energetickou bezpečnost, specialista na energetiku Ruské federace James Henderson z Oxford Institute for Energy Studies, zástupce ředitele Energy Institute  na univerzitě v texaském Austinu Aviezer Tucker, ředitel oddělení pro výstavbu jaderných zařízení společnosti ČEZ Petr Závodský a další.

Součástí letní školy organizované pod hlavičkou Masarykovy univerzity v Brně bude také jednodenní exkurze do jaderné elektrárny Temelín. Letní škola je určena zejména pro magisterské a postgraduální studenty se zájmem o mezinárodní vztahy, politiku, ekonomii a aktuální dění doma a ve světě.

Vyučovacím jazykem na této letní škole bude angličtina. Více informací můžete získat na webu http://summer-school.cz/  nebo na e-mailové adrese  SummerSchoolMU@gmail.com. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2014.

Eurocentrum EUROPE DIRECT Jihlava hledá nového kolegu/yni!

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR hledá kolegu/kolegyni pro realizaci komunikačních aktivit střediska EUROPE DIRECT pro Eurocentrum Jihlava. Hlavním cílem střediska EUROPE DIRECT Jihlava je komunikace o Evropské unii v Kraji…

Uzavření EC Zlín 26.1.2023

Zítra, 26.1. 2023, jsou pro veřejnost zrušeny konzultační hodiny. Najdete nás na Dnu otevřených dveří FAME UTB a semináři Novela zákoníku práce pod taktovou EU na TIC Zlín! Děkujeme za…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.