Strategie 2020

Ve středu 25. března proběhla v prostorách Mendelovy univerzity v Brně akce s názvem Strategie Evropa 2020. Seminář se věnoval vědě, výzkumu a vývoji v Jihomoravském kraji v návaznosti na unijní dokument Evropa 2020.

Akce se zúčastnilo přes tři desítky osob a moderování se ujal David Král z institutu Europeum. Po krátkém úvodu se chopil slova David Uhlíř z Jihomoravského inovačního centra (JIC), který shrnul vývoj situace v oblasti výzkumu v ČR, identifikoval problémy a navrhl možná řešení. Vysvětlil také roli organizace JIC při podpoře začínajících podniků a výzkumníků. Druhým řečníkem byl Petr Kostík z Krajské hospodářské komory, který zdůraznil roli aplikovaného výzkumu a vysvětlil aktivity kraje v oblasti výzkumu a vývoje. Triádu uzavíral Lubor Lacina z Jean Monnet Centre, jež se vrátil k samotnému pojmu inovace a zdůraznil potřebu přivést inovátory do univerzitního prostředí. Následně probíhala diskuze, kde padaly dotazy ohledně problému nízkého počtu patentů v ČR, nejistotě právního prostředí a malé informovanosti veřejnosti.

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.