V Hradci Králové byl úspěšně zakončen čtvrtý ročník letní fotosoutěže Evropa v proměnách!

Dne 11. října 2016 proběhla slavnostní vernisáž nejlepších snímků amatérských fotografů na téma „Evropa v proměnách“ spojená se zajímavou přednáškou architekta Davida Vávry „O dánské architektuře s Davidem Vávrou,“ které se zúčastnilo na 117 zájemců z řad široké veřejnosti!

Soutěž probíhala od 15. června do 15. září 2016 a byla určena všem amatérským fotografům starším 15 let z celé České republiky. Fotosoutěž byla věnována tématu „Evropa v proměnách.“ Účastníci tak na svých cestách po Evropě zachytili svými fotoaparáty proměny dvou soutěžních kategorií – Krajina a Architektura. Do kategorie „Krajina“ spadaly proměny krajiny či prostředí, v němž žijeme, nebo také vliv člověka na krajinu v Evropě a jak roční období proměňují krásy Evropy. Stejně tak bylo možné zasílat snímky národních parků, chráněných krajinných oblastí nebo oblastí, které jsou součástí Natura 2000 – Soustavy chráněných území evropského významu. V rámci kategorie „Architektura“ poukázali soutěžící na to, jak se mění architektura kolem nás, a zároveň na typickou architekturu evropských zemí a jejich architektonické unikáty. Vždyť právě architektura připomíná významné mezníky v dějinách Evropy – je zrcadlem jak minulosti, tak přítomnosti. Do této kategorie spadaly i fotografie odrážející zahradní architekturu evropských zemí. 

Zaslané fotografie byly opravdu zdařilé a celkem se zúčastnilo na čtyřicet soutěžících. Početnější kategorií byla kategorie „Krajina“ s celkovým počtem 21 snímků. Za kategorii „Architektura“ dorazilo celkem 19 snímků.

Odborná porota složená z profesionálních fotografů vybrala ty nejlepší snímky z každé kategorie, které se umístily na prvním až třetím místě. Autoři vítězných fotografií obdrželi hodnotné ceny v podobě odborných tematických publikací v hodnotě 500 Kč, dárkových poukazů na fotoslužby či fotografické vybavení u společnosti FOTOLAB v hodnotě 1000 Kč a konečně voucherů na pobyt v Hospitalu Kuks a v Hotelu Ještěd v hodnotě 2000 Kč.

Další soutěžní fotografie jsou až do 31. 10. 2016 vystaveny ve foyer v 1. patře Centra celoživotního vzdělávání, Wonkova 1262/1a v Hradci Králové. V měsíci listopadu bude možné soutěžní snímky zhlédnout také v Pardubicích v budově Turistického informačního centra na nám. Republiky 1.

Tímto děkujeme všem soutěžícím za jejich účast a krásné fotografie, a již nyní se těšíme na další ročník této oblíbené letní fotosoutěže!

Organizátory akce byla Eurocentra Hradec Králové a Pardubice a Informační střediska Europe Direct Hradec Králové a Pardubice. Partnerem akce bylo Eurocentrum Liberec.

 

Výherní snímky v kategorii Krajina:

1. místo: Symbióza na Pilici, Markéta Z., Hradec Králové

2. místo: Proměny podzim a zima, Libor N., Praha

3. místo: Cyklokochání v okolí Brugg, Irena F., Hrádek nad Nisou

 

Výherní snímky v kategorii Architektura:

1. místo: Chiesa di San Giovanni Battista, Martina K., Smržovka

2. místo: Správný úhel, Kristýna Č., Praha

3. místo: Kolonáda v Karlových Varech, Blanka K., Rychnov nad Kněžnou

 

Autor: Eurocentrum Pardubice

Eurocentrum EUROPE DIRECT Jihlava hledá nového kolegu/yni!

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR hledá kolegu/kolegyni pro realizaci komunikačních aktivit střediska EUROPE DIRECT pro Eurocentrum Jihlava. Hlavním cílem střediska EUROPE DIRECT Jihlava je komunikace o Evropské unii v Kraji…

Uzavření EC Zlín 26.1.2023

Zítra, 26.1. 2023, jsou pro veřejnost zrušeny konzultační hodiny. Najdete nás na Dnu otevřených dveří FAME UTB a semináři Novela zákoníku práce pod taktovou EU na TIC Zlín! Děkujeme za…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.