Vítězem regionálního kola soutěže Navrhni projekt se stal jablonecký tým studentů!

Regionální Eurocentra ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Centrem pro regionální rozvoj ČR uspořádala dne 8. 12. 2016 regionální kolo soutěže Ministerstva pro místní rozvoj s názvem Navrhni projekt v Knihovně města Hradce Králové.

V letošním roce se za region soudržnosti NUTS 2 Severovýchod zúčastnilo celkem devět soutěžních týmů (7 projektů z Libereckého kraje a 2 projekty z Pardubického kraje) složených ze studentů středních škol a jejich pedagogů.

Regionální koordinátoři pak vybrali celkem čtyři nejlepší projekty, jejichž tvůrci se v regionálním kole utkali o hodnotné ceny. Postupujícími projekty se staly následující:

  • Byty pro seniory s asistenční službou “Setkávání generací” – Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
  • Výměna zastaralých informačních panelů ve městě Jablonci nad Nisou – Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
  • JOJO? NE, NE – Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Liberec
  • Aplikace TRANS-APP – Vyšší odborná škola a střední škola technická Česká Třebová 

Na regionální kolo bylo třeba připravit prezentaci projektu na 15-20 minut a projekt detailně představit a vysvětlit jeho záměr. Někteří studenti si dokonce vytvořili vlastní loga projektu a byli také dokonale sladění. Další studenti si zase připravili video či rozhovor se zastupiteli města, kteří se k danému projektu vyjádřili a studenty v jejich činnosti podpořili.

Projekty byly obhájeny před porotou složenou ze zástupců Eurocenter, Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Centra pro regionální rozvoj ČR. V regionálním kole však byla hodnocena především znalost problematiky projektu, schopnost zodpovědět dotazy poroty, ale také forma a grafická podoba prezentace.

Projekty byly opravdu kvalitní, nicméně vítěz může být pouze jeden. Vítězem regionálního kola regionů soudržnosti NUTS 2 Severovýchod se stal tým Anežka Chlumová, Barbora Janoušková, Šárka Knížková, Šárka Landová a Marta Titěrová v čele s jejich pedagogem Petrem Koutkem z Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou (Liberecký kraj) s projektem Byty pro seniory s asistenční službou „Setkávání generací.“ Na druhém místě skončil projekt JOJO? NE, NE studentůStřední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci a třetí místo obsadili studenti Vyšší odborné školy a střední školy technické v České Třebové s projektem Aplikace TRANS-APP (Pardubický kraj). Čtvrté místo patřilo opět studentům Gymnázium Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou, tentokrát však s projektem Výměna zastaralých informačních panelů ve městě Jablonci nad Nisou.

Vítězný tým tak získal nejen poukaz na chytré fitness hodinky GARMIN Vivofit, ale především vstupenku do celostátního finále, které proběhne 26. ledna 2017 v Praze. Tým na druhém místě si odnesl poukaz na chytrý telefon Lenovo Dual SIM4“, třetí tým získal velkokapacitní disk Maxtor 2,5“. Studenti na čtvrtém místě si jako cenu útěchy odnesli powerbanku.

Vítězům srdečně gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme a již nyní se těšíme na již šestý ročník soutěže Navrhni projekt!

Autor: Eurocentrum Pardubice

Eurocentrum EUROPE DIRECT Jihlava hledá nového kolegu/yni!

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR hledá kolegu/kolegyni pro realizaci komunikačních aktivit střediska EUROPE DIRECT pro Eurocentrum Jihlava. Hlavním cílem střediska EUROPE DIRECT Jihlava je komunikace o Evropské unii v Kraji…

Uzavření EC Zlín 26.1.2023

Zítra, 26.1. 2023, jsou pro veřejnost zrušeny konzultační hodiny. Najdete nás na Dnu otevřených dveří FAME UTB a semináři Novela zákoníku práce pod taktovou EU na TIC Zlín! Děkujeme za…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.