Studenti hradecké FIMky navštívili tradiční veletrh HIT kariéra 2017!

Dne 21. února 2017 se v čase od 9:00 do 15:00 hodin v prostorách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové uskutečnil již devátý ročník tradičního veletrhu pracovních příležitostí HIT kariéra 2017, který navštívilo velké množství studentů oborů informatiky, managementu a cestovního ruchu.

Veletrh HIT kariéra je již tradiční akcí pořádanou Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové, jež představuje jedinečnou příležitost pro získání informací o podmínkách na trhu práce pro současné i budoucí absolventy VŠ.

Již devátý ročník veletrhuumožnil setkání zástupců firem z celé ČR se studenty Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové s cílem poskytnout budoucím i současným absolventům získat zaměstnání, informovat se o pracovních stážích, svém profesním uplatnění a současných podmínkách na trhu práce, nebo získat inspiraci pro závěrečnou práci.

Více než třicet firem tak oslovilo studenty formou odborné přednášky, prezentačního stánku nebo informačního posteru. Studenti mohli probrat se zástupci společností témata, jejichž zpracování si firmy zadaly dle svých požadavků ve formě praktických projektů nebo závěrečných prací. A možná zde nalezli i svého budoucího zaměstnavatele či inspiraci k podnikání!

V rámci veletrhu zazněla série přednášek nabízející širokou škálu zajímavých témat, jako například Jak se žije ajťákům v Hradci?, Kam se vyvíjí moderní mobilní aplikace či Cesta pro mladé – získej skvělé zaměstnání díky stáži a praxi!

Doprovodnou akcí HIT kariéry 2017 byl program Za 5 minut dvanáct Poradenského centra Univerzity Hradec Králové. Cílem programu je nabídnout komplexní podporu studentům před vstupem na trh práce.

Zúčastněnými firmami byly DERS s.r.o., ŠKODA AUTO a.s., Česká spořitelna, a.s., FOXCONN, Fond dalšího vzdělávání, CzechInvest a Technologické centrum HK, IBM Česká republika s.r.o., Philip Morris ČR a.s., Tesco Stores ČR, a.s., Poradenské centrum UHK a mnoho dalších.

Na akci nechyběl ani stánek EURES poradkyně pro Pardubický kraj a koordinátorek Eurocentra Pardubice a Hradec Králové s nabídkami stáží, studia, práce či dobrovolnických aktivit po celé Evropě. Součástí byla také přednáška na téma Jak získat zkušenosti v zahraničí.

Vzhledem k velkému počtu zájemců o možnosti uplatnění v zahraničí a samotnou přednášku lze usoudit, že letošní 30. výročí existence programu ERASMUS bude náležitě oslaveno podáním nových přihlášek!

 

Eurocentrum EUROPE DIRECT Jihlava hledá nového kolegu/yni!

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR hledá kolegu/kolegyni pro realizaci komunikačních aktivit střediska EUROPE DIRECT pro Eurocentrum Jihlava. Hlavním cílem střediska EUROPE DIRECT Jihlava je komunikace o Evropské unii v Kraji…

Uzavření EC Zlín 26.1.2023

Zítra, 26.1. 2023, jsou pro veřejnost zrušeny konzultační hodiny. Najdete nás na Dnu otevřených dveří FAME UTB a semináři Novela zákoníku práce pod taktovou EU na TIC Zlín! Děkujeme za…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.