Hledají se zájemci o stáž v zahraničí, placeno z EU!

Příležitost pro mladé lidi do 30 let vyjet na dobrovolnickou stáž do Španělska, Německa, Belgie a Rakouska! Jedná se o pozice/stáže/dobrovolnou pomoc v projektech v rámci Evropské dobrovolné služby z programu ERASMUS + (www.naerasmusplus.cz).

Všechny příležitosti jsou pro mladé ve věku 18 – 30 let. Účastníci mají ve všech těchto projektech hrazené ubytování, zdravotní pojištění, kapesné, stravné, cestu tam a zpět. V podstatě to účastníka nic nestojí, protože projekt je CELÝ financován z grantu ERASMUS+. Pracovní doba je 30-35 hodin týdně, v projektu má účastník nárok na dovolenou (4-6 týdnů). Účastníci nakonec obdrží pas mládeže, což je doporučení pro svého zaměstnavatele. Tato stáž má charakter nejen dobrovolnický. Poskytne nové pracovní zkušenosti v zahraničí, čímž účastníkům po návratu do vlasti výrazně otevírá dveře při získávání lepšího uplatnění na našem trhu práce. Osobně to považuji za skvělou příležitost jak vyrazit do světa, bez nutnosti vlastního financování. 

 

Jde o tyto konkrétní projekty:

1. Španělsko, Sevilla, Fundación Universidad Pablo de Olavide = nástup březen/duben. Dobrovolník by měl mít základy španělštiny. Projekt je zaměřen na volnočasové aktivity jak pro děti, tak pro dospělé. Dobrovolník se bude podílet na protidrogové prevenci ve smyslu přednášek a zároveň i na volnočasových aktivitách pro starší nemocné lidi.

2. Německo, Stuttgart, Jugendhaus = nástup březen/duben. Dobrovolník by měl mít znalost němčiny na úrovni B1. Dobrovolník bude mít možnost pracovat na projektu pro mladé lidi včetně jeho realizace. Bude se podílet na zajišťování volnočasových aktivit pro mládež, zároveň bude pomáhat i s administrativou s tím spojenou, s plánováním a vyhodnocováním projektu.

3. Německo, Kreisjugendamt Steinfurt EUROPABÜRO = nástup září. Dobrovolník by měl mít základy angličtiny nebo němčiny. Dobrovolník má možnost podílet se na jednom ze 7 projektů zaměřených na volnočasové aktivity.

4. Rakousko, Tyrolsko, Verein Generationen und Gesellschaft = nástup září/říjen. Dobrovolník má na výběr ze 3 projektů. Může se zaměřit na činnost s osobami se zdravotním postižením, práci se seniory nebo práci s mladými nezaměstnanými.

5. Belgie, od října 2017 na 12 měsíců, dobrovolník se bude podílení se na volnočasových aktivitách pro děti a osoby se zdravotním postižením (kempy, volnočasové aktivity, pomoc s organizací a animací, pomoc se vzdělávacími projekty pro vedoucí).

 

Informace a přihlášky: OKO centrum, J. Bartošová, info@oko-centrum.cz.

Pro více informací můžete navštívit naše stránky: http://oko-centrum.cz/dospeli-eds/ nebo náš blog, který je věnován výhradně českým zájemcům o tyto projekty: http://okovolunteer.blog.cz/.

Eurocentrum EUROPE DIRECT Jihlava hledá nového kolegu/yni!

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR hledá kolegu/kolegyni pro realizaci komunikačních aktivit střediska EUROPE DIRECT pro Eurocentrum Jihlava. Hlavním cílem střediska EUROPE DIRECT Jihlava je komunikace o Evropské unii v Kraji…

Uzavření EC Zlín 26.1.2023

Zítra, 26.1. 2023, jsou pro veřejnost zrušeny konzultační hodiny. Najdete nás na Dnu otevřených dveří FAME UTB a semináři Novela zákoníku práce pod taktovou EU na TIC Zlín! Děkujeme za…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.