Den otevřených dveří v čokoládovně Fikar Kuřim

Pojďte se do provozu podívat s námi a zažijte opojnou vůni pravé čokolády.

Evropské fondy pomáhají realizovat malé i velké projekty po celé České republice. Zajímá vás, kde konkrétně fondy EU pomohly ve vašem regionu? Společně s příjemci dotace zdarma otevíráme běžně nepřístupné prostory a v rámci dnů otevřených dveří na vás čeká bohatý a zajímavý doprovodný program. Přijďte se podívat, kde fondy EU pomáhají, a užít si den plný zábavy a poznání.

Čokoládovny Fikar jsou od roku 1998 největším výrobcem čokoládových figurek v ČR. Fikar vyváží čokolády do většiny evropských zemí, ale i na vzdálenější trhy (např. do USA nebo Japonska). Díky evropským fondům získala kuřimská výrobna nové technologie pro zefektivnění celého procesu a podporu pro vstup na nové zahraniční trhy.

Co na vás čeká?

Exkurze do výroby

Zajímá vás, jak vznikají čokoládové figurky? Komentovaná prohlídka vás provede zákoutími čokoládovny a seznámí vás s běžně nepřístupnými prostory. Prohlídka čokoládovny je vhodná pro děti i dospělé (děti do 15 let pouze s doprovodem dospělé osoby).
Exkurze budou probíhat v 20minutových intervalech a maximální počet účastníků jedné exkurze je 30. Exkurze bude trvat 20 minut.
Vstupenky spolu s nezbytnými potravinářskými čepičkami budou vydávány v den konání akce na vyznačeném místě.
 

Prezentace dalších projektů

Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme pět dalších úspěšných projektů, které zlepšily kvalitu života v Jihomoravském kraji a na Vysočině.

Aktivity pro děti i dospělé

Po celý den se budete moci zapojit do různých aktivit a soutěží o drobné ceny. Pro děti máme připravenou opičí dráhu a pro dospělé soutěže a kvízy. Všichni si pak budou moci zabalit svou čokoládovou figurku. Těšit se můžete také na fotokoutek.

Více na www.dotaceEU.cz/DOD

PLAKÁT

 

Léto s Eurocentrem

Letní program v Eurocentru se nesl ve znamení letních příměstských táborů. Pro děti byl připraven zábavný program s tematikou Evropské unie a Evropy. Stejně jako v loňském roce i letos Eurocentrum zavítalo na…

Letní fotosoutěž pro mladé

Fotíš, fotím, fotíme! Vyhlašujeme letní fotosoutěž pro děti a mládež Já Evropan? Odpověz fotkou. Termín: od 1. 7. do 30. 9. 2022 Věk soutěžících: od 12 do 30 let Rok 2022 je Evropským rokem…

Eurocentrum Plzeň hledá stážisty na podzim 2022

Pokud studuješ (nejen) humanitní obor na vysoké škole a rád/a bys absolvoval/a zajímavou stáž v oblasti evropských záležitostí, zastav se. Stáž v Eurocentru Plzeň by pro tebe mohla být to pravé!    …

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.