Noc vědců v Jihlavě

V rámci Noci vědců se můžete těšit na vědecké diskusní formáty, podcasty, hry, soutěže, edukativní nebo interaktivní videa – to všechno na téma Člověk a robot!

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

Program vrcholí 27. listopadu, zapojit se do veškerých aktivit se však můžete už od 15. listopadu! Aktivity Eurocentra Jihlava potrvají do 15. 12. 2020.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Eurocentrum Jihlava je do Noci vědců zapojeno v rámci tzv. EU CORNERS. Připravili jsme si pro vás aktivity týkající se Evropské unie, evropské vědy a výzkumu, evropských vědců či vynálezů. Zapojit se můžete do kvízu o evropských vědcích a slavných vynálezech nebo do výtvarné soutěže, v rámci které mohou děti ztvárnit svého robota!

Evropští vědci a slavné vynálezy!

Jestlipak víte, že pojmenování robota pro umělou inteligenci poradil Karlu Čapkovi při psaní divadelní hry RUR jeho bratr Josef? Soutěžte s námi a ověřte si své znalosti o evropských vědcích a vynálezech. Kvíz je dostupný zde.

Jak vypadá tvůj robot?

Roboti mohou lidem pomáhat, umělá inteligence má mnoho podob a například v domácnostech využíváme roboty k mnoha činnostem. Při příležitosti Noci vědců 2020 vyhlašuje Eurocentrum Jihlava výtvarnou soutěž pro děti každého věku. Ztvárněte vašeho robota jakoukoli výtvarnou technikou a podělte se s námi o vaše výtvory a soutěžte o hodnotné ceny!

 

Podívejte se na další akce pořádané k příležitosti Noci vědců 2020 – tentokrát online.

Autor: Michaela Neumannová, Eurocentrum Jihlava

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.