Eurocentrum Plzeň na letních táborech dětem zábavně přiblížilo EU

Během léta se Eurocentrum Plzeň jako tradičně zapojilo do organizace programu s evropskou tematikou pro dětské tábory. V červenci připravilo program s názvem „Zelená Evropa“ pro účastníky plzeňského příměstského tábora v Železné Rudě a v srpnu zase program „Češi v čele EU“ pro účastníky letního tábora v Přebudově. Každého programu se zúčastnilo téměř devadesát dětí.

V polovině července navštívil letní příměstský tábor organizovaný ÚMO 2 Plzeň-Slovany pod taktovkou Eurocentra Plzeň Environmentální centrum v Železné Rudě, kde se děti dozvěděly spoustu informací o floře, fauně a ochraně přírody na Šumavě a díky zábavným kvízům Eurocentra také o “Zelené dohodě pro Evropu” a dalších ekologických zajímavostech. Mimo jiné u příležitosti letošního Evropského roku železnice také to, že Špičácký tunel z roku 1877 byl 130 let nejdelším železničním tunelem v Česku a že vlak patří k nejekologičtějším dopravním prostředkům.

Začátkem srpna pak zástupkyně plzeňského Eurocentra zavítaly na letní tábor v Přebudově s programem k nadcházejícímu předsednictví Česka v Radě EU v příštím roce. Nejprve si na mapě společně s dětmi ukázaly všechny členské státy EU a pak se děti rozdělené do dvou věkových kategorií celkem v osmi týmech utkaly v eurokvízu, v němž třeba podle památek, tradičních jídel, pohádkových postav či vlajek určovaly unijní země, kdy v každém kole bylo ukryto i Česko. V posledním kole pak dostaly starší za úkol sehrát o našem předsednictví scénku, ti mladší pak namalovat obrázek (kdy jeden tým například ztvárnil postavení Česka vůči EU jako nerozlučné přátelství pejska a kočičky). Vítězné týmy každého kola získaly sladkou odměnu, celkoví vítězové po sečtení bodů ze všech kol pak i odměny věcné.

Fotoalba z obou táborů si lze prohlédnout zde:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=eurocentrum.plzen&set=a.10158587829758026

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=eurocentrum.plzen&set=a.10158625240218026

Autor: Eurocentrum Plzeň

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.