Připomeňte si s námi Den Evropy soutěží

V sobotu 9. května letos uběhne 70 let od vydání Schumanova plánu, který přinesl myšlenku mírové spolupráce v Evropě a na jehož základě vznikla dnešní Evropská unie. Tento významný den si každoročně připomínáme v rámci oslav Dne Evropy. Připomeňte si s námi tento svátek prostřednictvím soutěže, kterou jsme si pro Vás ve spolupráci s informačním střediskem Europe Direct Hradec Králové připravili!

Soutěž se bude konat v termínu od 27. 4. do 9. 5. 2020. Celkem v pěti soutěžních kolech Vám představíme evropské velikány, kteří se významným způsobem podíleli na vzniku a utváření dnešní podoby Evropské unie. Poznáte je všechny? Vyzkoušejte si své znalosti a získejte jednu z cen.

V každém kole mohou soutěžící získat stolní hru Pexetrio. Ze soutěžících, kteří odpověděli správně na všechny otázky, vylosujeme jednoho výherce, který získá hlavní cenu – stolní hru Znáte Evropu?.

Soutěžní otázky naleznete od 27. dubna do 6. 5. na našem FB profilu (www.facebook.com/eurocentrum.hk) a na instagramu střediska Europe Direct (https://www.instagram.com/europedirecthk/). Správné odpovědi můžete ale zasílat až do 9.5. na email: eurocentrum.hk@euroskop.cz. Pro více informací sledujte naše webové stránky. Přejeme hodně štěstí v soutěži! 

 

Vánoční kvíz

Vánoce se blíží a my budeme rozdávat dárky. Zahrajte si s námi v prosinci kvíz na téma evropských vánočních tradic a můžete vyhrát knihu nebo deskovou hru. Kdyby to náhodou…

Vánoční kvíz Eurocentra Plzeň

S adventem se spustil kvíz vytvořený Eurocentrem Plzeň na platformě Kahoot! Každý účastník si může otestovat své znalosti o tradicích v Česku i v jiných zemích Evropské Unie. Soutěž poběží až do…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.