Online výstava výtvarné soutěže Cestuj vlakem po Evropě

Podívejte se na obrázky, které do výtvarné soutěže Cestuj vlakem po Evropě poslali žáci základních škol, a projeďte se po Evropě!

V únoru a březnu 2021 probíhala v Eurocentru Ústí nad Labem výtvarná soutěž pro žáky základních škol. Tématem bylo cestování vlakem po Evropě, protože rok 2021 je Evropským rokem železnice. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích (první a druhý stupeň) a čekaly na ně skvělé výhry (hry, knihy). Do soutěže přišlo celkem 76 krásných výtvarných děl ze 13 škol. Jelikož obrázky nelze momentálně vystavit fyzicky, rozhodli jsme se alespoň pro online výstavu na našich facebookových stránkách (Eurocentrum Ústí nad Labem), abyste i Vy mohli ocenit snahu všech soutěžících a cestovat po Evropě díky jejich výtvarným dílům. 

Pro zobrazení stačí kliknoutZDEnebo na obrázek níže. 

Děkujeme všem soutěžícím za účast v soutěži. 

 

vlak

Předsedáme Evropě i v Karlových Varech!

Další zastávkou série regionálních akcí Předsedáme Evropě byly Karlovy Vary. Smetanovy sady na celé odpoledne a večer den ožily oslavami právě probíhajícího předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Díky…

Eurolisty 9/2022

Zářijové vydání Eurolistů čtenářům přináší článek o projevu o stavu Unie, který přednesla předsedkyně EK v Evropském parlamentu, popisuje vztah nové britské premiérky Liz Truss k EU, zabývá se vysokými cenami energií v Evropě a mnoho dalšího.

Projev o stavu Unie, 14. 9. 2022

Ve středu 14. září v devět hodin ráno se na půdě Evropského parlamentu sešli činovníci EU, aby si vyslechli každoroční projev předsedkyně/předsedy Evropské komise o stavu Unie (State of the European…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.