14. ročník soutěže EuropaSecura – přihlašování otevřeno do 8. 3. 2021

Soutěž EuropaSecura je určena všem studentům a studentkám SŠ, kteří mají zájem o aktuální dění a mezinárodní události, chtějí si rozšířit znalosti a zažít něco nezapomenutelného. V roce 2021 se uskuteční již 14. ročník.

Sestavte tříčlenný tým se spolužáky nebo kamarády a zapojte se do unikátní několika kolové soutěže. Otestujte si své znalosti ve vědomostním testu, vžijte se do role expertů na bezpečnost a zažijte nezapomenutelný týdenní workshop s Armádou ČR a odborníky na mezinárodní politiku. Tři nejlepší týmy vyhrají plně hrazenou exkurzi do Bruselu. Soutěžíme od března do června 2021. Díky dlouhodobé podpoře partnerů soutěže jsme schopni proplatit všechny náklady spojené s účastí, soutěž je tak otevřena všem. Soutěž je je možné přizpůsobit aktuální epidemiologické situaci v ČR. 

Soutěž EuropaSecura je určena pro všechny, kteří:

  • dosáhli minimálně 15 let věku a prezenčně studují SŠ v České republice;
  • vytvoří tříčlenný tým reprezentující SŠ – tým nemusí být nutně složen ze studentů/tek stejné školy;
  • v předchozích ročnících soutěže se neúčastnili celostátního finále na vojenské základně v Brdech;
  • zajímají se o mezinárodní politiku, aktuální dění a mají chuť se naučit něco nového a zažít řadu nevšedních zážitků;
  • vyplní přihlášku do 8. března 2021 na webu soutěže EuropaSecura.

Přihlašování je otevřeno do 8. března a Základní kolo – online test bude spuštěno od 15. března. Základní kolo probíhá pouze online, další kola je možné přizpůsobit aktuálním opatřením a soutěž může probíhat i v případě lockdownu. Více informací najdete na webu EuropaSecura.

EuropaSecura 2021 je organizována Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem obranyArmádou ČREurocentry Úřadu vlády ČREvropskou komisí v ČR a za podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky a  Nadace Hanns-Seidel-Stiftung.

Těšíme se na Vás a přejeme hodně štěstí do soutěže!

Noc vědců v Hradci Králové

V pátek 5. října 2023 proběhne v Hradci Králové Noc vědců, a to hned na několika institucích. Bavit se, poznávat a dozvědět se něco nového můžete letos v prostorách Univerzity…

Stále je možnost zapojit se do DYON!

Cílem makroregionální Strategie EU pro Podunají (Podunajská strategie, EUSDR) je mimo jiné prohloubit spolupráci na konkrétních projektech mezi různými aktéry soukromého i veřejného sektoru v zúčastněných státech. S cílem zapojit mladé…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.