Festival mezinárodního vzdělávání

Festival mezinárodního vzdělávání s názvem "Příští stanice svět!" symbolicky zahájí nový Erasmus+ a Evropský sbor solidarity v 5 městech ČR .

5 DNŮ | 5 VLAKOVÝCH NÁDRAŽÍ | 50 BESED, DISKUZÍ, WORKSHOPŮ, SOUTĚŽÍ | 10 KONCERTŮ

Dům zahraniční spolupráce (DZS) vypraví v polovině září do pěti českých měst speciální vlak. Festival mezinárodního vzdělávání se zaměří na programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity které od letošního roku přináší ještě více možností pro zájemce o zahraniční studijní pobyty, stáže nebo dobrovolnictví. Začínáme v Praze 14. září, pokračujeme do Plzně, Liberce, Olomouce a konečnou stanicí bude v sobotu 18. září Brno.

Ve dvou vagónech a na hlavní stage budou probíhat workshopy s odborníky, besedy s absolventy a diskuse se známými osobnostmi. Můžete si poslechnout příběhy dobrovolníků, zjistit, jak se seznámit a najít přátele v cizí zemi nebo co si zabalit do kufru, abyste cestovali ekologicky. Z bohatého doprovodného programu na vás čeká například slam poetry, vystoupení nového cirkusu a v každém městě pak dvě známá hudební jména. Večer vám zahraje Klára Vytisková, Thom Artway, Ventolin, Barbora Poláková a další. 

Programové novinky můžete sledovat na speciální stránce www.prististanicesvet.cz . Na ní se také můžete už nyní registrovat. Přestože vstup je zdarma, registrace je v důsledku epidemiologických opatření nutná. V každém městě začínáme v 15:00 a končíme až ve 22:00.

Sledujte jednotlivé facebookové události v PrazePlzniLiberciOlomouci a Brně

Vánoční kvíz

Vánoce se blíží a my budeme rozdávat dárky. Zahrajte si s námi v prosinci kvíz na téma evropských vánočních tradic a můžete vyhrát knihu nebo deskovou hru. Kdyby to náhodou…

Vánoční kvíz Eurocentra Plzeň

S adventem se spustil kvíz vytvořený Eurocentrem Plzeň na platformě Kahoot! Každý účastník si může otestovat své znalosti o tradicích v Česku i v jiných zemích Evropské Unie. Soutěž poběží až do…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.