Vlak „Connecting Europe Express“ vyráží na cestu

Connecting Europe Express je speciální vlak vypravený v rámci Evropského roku železnice. Na jeho zastávku se můžete těšit i v Ostravě!

„Connecting Europe Express“, speciální vlak vypravený v rámci Evropského roku železnice 2021, vyjede 2. září z lisabonského nádraží. Během své pětitýdenní cesty zastaví ve více než stovce měst a do Paříže, která je cílovou stanicí, dorazí 7. října.  Připomene výhody železniční dopravy, poukáže na výhody propojené Evropy a stane se jakousi pojízdnou konferencí a fórem pro veřejnou diskuzi. 

Na trase jsou plánovány různé akce k uvítání tohoto vlaku v železničních stanicích po celé Evropě. Zájemci mohou rovněž sledovat debaty probíhající na palubě, jakož i konference o politice EU v oblasti infrastruktury a úloze transevropské dopravní sítě, které budou živě přenášeny prostřednictvím internetových stránek. 

Na území ČR se bude pohybovat 23.–26. září 2021 (Ostrava, Břeclav, Brno, Praha, Plzeň). Konkrétně v Ostravě vlak zastaví 23. září. 

Více informací na webových stránkách akce: www.connectingeuropeexpress.eu

Předsedáme Evropě i v Karlových Varech!

Další zastávkou série regionálních akcí Předsedáme Evropě byly Karlovy Vary. Smetanovy sady na celé odpoledne a večer den ožily oslavami právě probíhajícího předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Díky…

Eurolisty 9/2022

Zářijové vydání Eurolistů čtenářům přináší článek o projevu o stavu Unie, který přednesla předsedkyně EK v Evropském parlamentu, popisuje vztah nové britské premiérky Liz Truss k EU, zabývá se vysokými cenami energií v Evropě a mnoho dalšího.

Projev o stavu Unie, 14. 9. 2022

Ve středu 14. září v devět hodin ráno se na půdě Evropského parlamentu sešli činovníci EU, aby si vyslechli každoroční projev předsedkyně/předsedy Evropské komise o stavu Unie (State of the European…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.