Premiéra nové výstavy je za námi!

V rámci MiniFreedom Festu zveřejnili první část naší výstavy mapující rozmanité zkušenosti s evropskými vzdělávacími programy v našem kraji.

V sobotu 4/9 jsme na Slezskoostravském hradě v rámci MiniFreedom Festu zveřejnili první část naší výstavy s názvem “Evropa příležitostí, zkušeností a rozvoje“. Výstava mapuje zkušenosti občanů Moravskoslezského kraje s mezinárodními vzdělávacími programy či aktivitami. Boří mýty o tom, že programy jsou jen pro mladé či zkušené pracovníky.

Zapojit se může opravdu každý. Nezáleží na tom, kolik Vám je let, odkud pocházíte nebo kolik máte zkušeností. Důležité je odhodlání a touha poznávat nové věci! Dozvíte se, jak tyto programy pomohly třeba tápající absolventce, 18 letému cestovateli, pedagožce, pracovnici v sociálních službách, mamince na mateřské či mladému strojníkovi.  

Dozvíte se také, co všechno nabízí program Erasmus, co je to Evropský sbor solidarity a jaké další zajímavé příležitosti či v iniciativy v Evropě máme. Překonejte i Vy své obavy a rozvíjejte se v mezinárodním evropském prostředí! Objevujte svět pomocí příležitostí, které Vám Evropská unie nabízí.

Po úvodní premiéře nás čekají ještě nějaké práce, ale již brzy se můžete těšit na kompletní sérii příběhů, která Vás bude inspirovat napříč Moravskoslezským krajem. 

V případě zájmu o umístění výstavy i ve Vašem měste nás neváhejte kontaktovat.

 

 

Předsedáme Evropě i v Karlových Varech!

Další zastávkou série regionálních akcí Předsedáme Evropě byly Karlovy Vary. Smetanovy sady na celé odpoledne a večer den ožily oslavami právě probíhajícího předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Díky…

Eurolisty 9/2022

Zářijové vydání Eurolistů čtenářům přináší článek o projevu o stavu Unie, který přednesla předsedkyně EK v Evropském parlamentu, popisuje vztah nové britské premiérky Liz Truss k EU, zabývá se vysokými cenami energií v Evropě a mnoho dalšího.

Projev o stavu Unie, 14. 9. 2022

Ve středu 14. září v devět hodin ráno se na půdě Evropského parlamentu sešli činovníci EU, aby si vyslechli každoroční projev předsedkyně/předsedy Evropské komise o stavu Unie (State of the European…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.