Navštivte Noc vědců na Univerzitě Pardubice!

Každoroční akce Noc vědců je opět tu! Již 24. září proběhne celorepubliková akce Noc vědců a Eurocentrum Pardubice je její součástí. Přijďte se podívat na náš stánek nebo vyzkoušejte zábavnou online aktivitu z pohodlí domova. Navíc můžete vyhrát skvělé ceny! V letošním roce na téma ČAS.

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už Vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Letos si můžete vybrat ze dvou možností, jak se Noci vědců zúčastnit – zažít vše na vlastní oči v prostorách Univerzity Pardubice, nebo si z pohodlí domova otestovat znalosti v online programu.

Program Univerzity Pardubice je k nahlédnutí zde: https://www.upce.cz/nocvedcu.

Termín a místo konání: 24.9.2021, areál Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice, Studentská 95, 530 09 Pardubice II.

Online program Eurocentra Pardubice:

  • Úniková hra CESTA DO KOSMUVítejte ve hře! Čeká na Vás dobrodružství, díky kterému se můžete dostat na svoji první misi do vesmíru! Stačí získat raketu a vydat se na cestu! K získání rakety je třeba vyluštit záhady a úkoly spojené s Evropou a vědou. Tři vylosovaní výherci navíc získají lákavé odměny v podobě deskových her a knih o Evropě a vědě! Hrát můžete až do 17.10.2021!

Program Na cestě po Evropě s vědou na stánku na Univerzitě Pardubice: (budova Dopravní fakulty Jana Pernera, Studentská 95, 530 09 Pardubice)

Na akci Univerzity Pardubice nebude chybět ani stánek Eurocentra Pardubice s informacemi o EU, Evropě, mobilitách a evropské vědě a výzkumu v čase. Součástí budou rovněž hry a soutěže o drobné ceny pro děti i dospělé!

  • Stánek Eurocentra – Přijďte se podívat na stánek Eurocentra Pardubice! Máme pro Vás připravené soutěže, hry, zajímavosti a informace. Vše s tematikou Evropy, vědy a času.
  • Časová pásma v Evropě – Kolik hodin je zrovna v Helsinkách nebo v Paříži? Přijďte se podívat k nám na stánek a zkuste zařadit státy Evropy do správných časových pásem.
  • Co všechno víte o evropské vědě? – Víte, které vynálezy pocházejí z Evropy? Zajímá Vás věda v evropském prostředí? Přijďte zjistit zajímavé informace a zahrát si tematické hry o drobné ceny.
  • Time to Move! – Kampaň Time to Move se rychle blíží a Eurocentrum jako partner sítě Eurodesk má pro Vás připraveny veškeré informace k možnostem studia, stáží a dobrovolnictví v zahraničí. Neváhejte zjistit více informací, protože právě teď je ten správný ČAS vyjet na zkušenou!

Více informací o Noci vědců a kompletní program naleznete ZDE.

Plakát ke stažení ZDE.

Těšíme se na Vás!

Autor: Eurocentrum Pardubice

Eurocentrum EUROPE DIRECT Jihlava hledá nového kolegu/yni!

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR hledá kolegu/kolegyni pro realizaci komunikačních aktivit střediska EUROPE DIRECT pro Eurocentrum Jihlava. Hlavním cílem střediska EUROPE DIRECT Jihlava je komunikace o Evropské unii v Kraji…

Uzavření EC Zlín 26.1.2023

Zítra, 26.1. 2023, jsou pro veřejnost zrušeny konzultační hodiny. Najdete nás na Dnu otevřených dveří FAME UTB a semináři Novela zákoníku práce pod taktovou EU na TIC Zlín! Děkujeme za…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.