Kampaň Time to Move je tady!

Měsíc říjen je spojen s celoevropskou kampaní Time to Move. Na co se kampaň zaměřuje a na co se můžete těšit?

Time to Move

Time to Move je celoevropská informační kampaň, která probíhá během celého měsíce října. Přináší informace o programech jako je Erasmus+, Evropský sbor solidarity, DiscoverEU a dalších. Podporuje zapojení mladých do mezinárodních aktivit. Více informací ke kampani a přehled pořádaných akcí naleznete na webu TTM, který je k dispozici také v češtině.

Příklady z praxe

V průběhu měsíce října Vám představíme několik příběhů mladých lidí z našeho kraje, kteří se těchto příležitosti nebáli využít. Dozvíte se více o jejich osobních zkušenostech, ale představíme Vám i obecné informace k příležitostem pro mladé v EU, aneb jak a do čeho je možné se zapojit.

Kompletní příběhy budou pak součástí výstavy Evropa příležitostí, zkušeností a rozvoje, která mapuje zážitky účastníků evropských projektů napříč naším krajem bez ohledu na věk či předchozí zkušenosti. Výstava bude umístěna v Ostravě v průběhu listopadu.

Soutěžte s námi

Nezapomeňte také na náš TEMATICKÝ KVÍZ, kde můžete soutěžit v průběhu celého měsíce října o cestovatelský balíček! Klikněte ZDE!

Předsedáme Evropě i v Karlových Varech!

Další zastávkou série regionálních akcí Předsedáme Evropě byly Karlovy Vary. Smetanovy sady na celé odpoledne a večer den ožily oslavami právě probíhajícího předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Díky…

Eurolisty 9/2022

Zářijové vydání Eurolistů čtenářům přináší článek o projevu o stavu Unie, který přednesla předsedkyně EK v Evropském parlamentu, popisuje vztah nové britské premiérky Liz Truss k EU, zabývá se vysokými cenami energií v Evropě a mnoho dalšího.

Projev o stavu Unie, 14. 9. 2022

Ve středu 14. září v devět hodin ráno se na půdě Evropského parlamentu sešli činovníci EU, aby si vyslechli každoroční projev předsedkyně/předsedy Evropské komise o stavu Unie (State of the European…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.