Žáci ZŠ v Pardubicích oslavili Evropský den jazyků!

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem! Každoročně se dne 26. září slaví po celé Evropě Evropský den jazyků, jehož cílem je motivovat širokou veřejnost učit se cizí jazyk, informovat o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a porozumět kulturní rozmanitosti v Evropě.

Kolik je v EU zemí a kolik oficiálních jazyků? Kde se mluví více jazyky? Jaký je rozdíl mezi jazykem a nářečím? Co jsou to jazykové rodiny a proč je důležité učit se cizím jazykům? Na tyto a další otázky odpověděl program Eurocentra Pardubice pro základní školy v Pardubickém kraji.

Oslavit Evropský den jazyků na ZŠ Polabiny II, Prodloužená 283 v Pardubicích tak přijela také koordinátorka Eurocentra Pardubice, Mgr. Lucie Boukalová, se zajímavým programem pro žáky pátých a sedmých ročníků školy. Kromě obecných informací a zajímavostí o evropských jazycích se žáci rovněž seznámili s pracovními jazyky v institucích EU a s rolí tlumočníka či překladatele. Následovalo seznámení s regionálními jazyky některých evropských zemí a hádání jazyků z připravené nahrávky. Na konci programu nechyběla zábavná soutěž Riskuj! a učení se základních frází ve vybraných evropských jazycích – angličtině, němčině, španělštině, francouzštině a slovenštině.

Autor: Eurocentrum Pardubice

Eurocentrum EUROPE DIRECT Jihlava hledá nového kolegu/yni!

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR hledá kolegu/kolegyni pro realizaci komunikačních aktivit střediska EUROPE DIRECT pro Eurocentrum Jihlava. Hlavním cílem střediska EUROPE DIRECT Jihlava je komunikace o Evropské unii v Kraji…

Uzavření EC Zlín 26.1.2023

Zítra, 26.1. 2023, jsou pro veřejnost zrušeny konzultační hodiny. Najdete nás na Dnu otevřených dveří FAME UTB a semináři Novela zákoníku práce pod taktovou EU na TIC Zlín! Děkujeme za…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.