Začíná soutěž DiscoverEU o jízdenku napříč Evropou!

Je vám 18 let a jste občanem Evropské unie? Tak pojeďte s námi objevovat krásy Evropy! Soutěž DiscoverEU je hrdá na to, že může být součástí Evropského roku železnice 2021!

 

DiscoverEU je iniciativou Evropské unie, která vznikla na základě návrhu Evropského parlamentu. Jejím cílem je nabídnout mladým lidem ve věku 18 let možnost získat cestovatelskou zkušenost. Budou tak moci využít volného pohybu na území Evropské unie a objevovat rozmanitost Evropy, její historie a kulturního bohatství, dostat se do kontaktu s lidmi z různých zemí a v konečném důsledku i hlouběji poznat sebe sama.

V rámci této iniciativy vybere Evropská komise z těch, kteří splňují podmínky účasti uvedené níže, minimálně 60 000 šťastlivců. Přihláška do soutěže se podává na Evropském portálu pro mládež. Příjem přihlášek začne v úterý 12. října 2021 ve 12:00 (SELČ) a skončí v úterý 26. října 2021 ve 12:00 (SELČ).

Výhercům Komise poskytne časovou jízdenku, s níž budou moci v období od 1. března 2022 do 28. února 2023 cestovat po EU, a to po dobu maximálně jednoho měsíce.

Více informací a přihlášku nalezneš ZDE.

 „Svět na tebe čeká. Sbal se a vyraz s kamarády na cestu.“

 

Autor: EURODESK

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.