Erasmus roste. Dům zahraniční spolupráce spustil celonárodní kampaň k novému Erasmus+

Mottem osvětové kampaně představující nové období Erasmus+ (2021-2027) je "Erasmus roste. Buďte u toho".

„Chceme veřejnosti představit novinky programu a zdůraznit skutečnost, že Erasmus+ je bezmála pro každého a že zapojit se nebylo nikdy jednodušší,“ vysvětluje strategii kampaně Gabriela Pátková z komunikačního oddělení Domu zahraniční spolupráce (DZS). „I proto naše vizuály směřují na různé skupiny obyvatel. Vystupují v nich zahraniční účastníci programu, kteří roztomilou češtinou zvou české kolegy a vrstevníky, aby se do mezinárodních projektů také zapojili a přijeli k nim.“

Na vizuálech se objeví irský učitel ze základní školy, dánská knihovnice, vysokoškoláci z univerzity v Sydney, mistrová ze ševcovské dílny v Miláně nebo účastníci výměny mládeže na eko-projektu v Portugalsku. Dohromady tak reprezentují různé sektory vzdělávání, které program Erasmus+ podporuje.

Kampaň poběží celý podzim a objeví se i na začátku roku 2022. Součástí bude rozsáhlá reklama v online i ve venkovním prostoru (například ve vitrínách Citylight nebo v příměstské dopravě). Vytvořena byla také speciální webová stránka www.erasmusroste.cz, která zájemcům poskytuje podrobnější informace. Stěžejním pilířem celé kampaně je videospot, který budou mít diváci šanci vidět na televizních obrazovkách i v kinech. A o informace nepřijdou ani posluchači rádií.

Kampaň bude k vidění i na putovní výstavě, která představí také novinky v programu Evropský sbor solidarity. Výstava odstartovala první týden v září v Plzni, Liberci a Olomouci. Postupně doputuje do všech krajských měst České republiky, kde ji najdete v nákupních centrech.

Právě dnes je výstava připravena v Atriu Paláci v Pardubicích, kde bude k vidění až do 10.11.2021!

Autor: Dům zahraniční spolupráce

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.