Ve Slatiňanech na Pardubicku proběhla oslava nového ERASMU+!

Eurocentrum Pardubice jako partner evropské informační sítě pro mládež EURODESK uspořádalo ve spolupráci s organizací EDDA, z.ú. Chrudim festival na podporu nového programového období programů ERASMUS+ a Evropský sbor solidarity, a to v rámci říjnové kampaně Time To Move!

Akce proběhla dne 17. 10. 2021 od 13:00 do 17:00 v podniku Nové místo ve Slatiňanech na Pardubicku. Návštěvníci se mohli na stánku Eurocentra Pardubice a Domu zahraniční spolupráce dozvědět potřebné informace k evropským mobilitám a programům na podporu mezinárodního vzdělávání a dobrovolnictví, konkrétně Erasmus+ a Evropský sbor solidarity, které v letošním roce zahájily nové programové období let 2021 – 2027.

Na stánku byly rovněž připraveny aktivity a soutěže o drobné cestovatelské odměny sítě EURODESK, přičemž součástí byla i tipovací soutěž o velký balíček cen. Slosování pak proběhlo v odpoledních hodinách. Nechyběl ani rozhovor s koordinátorkou Eurocentra Pardubice o činnosti sítě EURODESK, nové kampani Time To Move a Evropský dobrovolník či novinkách obou evropských programů. Řešila se tak témata digitalizace, inkluze a udržitelnosti. Důležitým podnětem tak bylo ekologické cestování vlakem na různé projekty vč. výměn mládeže, ale také upozornění na právě probíhající loterii pro 18-ti leté Evropany o měsíční jízdu vlakem po Evropě!

Návštěvníky čekal bohatý doprovodný program v podobě přednášek o cestování s domácími mazlíčky, stánků s občerstvením a ochutnávek holandských sýrů i typických pokrmů této země.

   

Autor: Eurocentrum Pardubice

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.