Ohlédnutí za Festivalem knih

Žáci základních škol, děti i dospělí

Zábava, poučení a tvoření procelou rodinu.

Knihovny jsou tradičními centry vzdělanosti a stejně je tomu i v Karlových Varech. Krajská knihovna Karlovy Vary spolu s Europe Direct a Eurocentrem Karlovy Vary uspořádala 5. října Festival knih 2021. Byl to den plný zábavy, znalostí a tvoření pro celou rodinu.

Celé dopoledne jsme strávili s dětmi z různých 5 tříd základních škol z Karlových Varů a Ostrova. Skládání velkých puzzlí s mapou Evropy byla výzva pro všechny a z výsledného obrázku měly děti velkou radost. Za odměnu dostala každá třída menší papírovou mapu sebou do třídy. Velké pexeso s obrázky prioritních oblastí EU byla pro školáky hračka. Na dalších stanovištích v knihovně si žáci vyrobili komiks, placku, pocvičili se ve skládání knih na čas a podle abecedy a s sebou si odnesli drobnost vytištěnou na 3D tiskárně.

Odpolední program pro děti a rodiče pokračoval ve stejném duchu a navíc se soutěžilo v kvízu s otázkami o Janu Ámosi Komenském, učiteli národů. Díky virtuální realitě si návštěvníci mohli prohlédnout česká města, která byla podpořena fondy EU.  Zájemci využili také dvou lekcí muzikoterapie, komentované prohlídky nového depozitáře knihovny a v podvečerních hodinách byla akce zakončená vystoupením čtyř ostřílených protagonistů slam poetry. Než jsme se nadáli, byl večer a tak na Festival knih vzpomínáme alespoň nad fotkami a těšíme se, že příští rok akci určitě zopakujeme!

             

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.