Léto v Eurocentru patřilo příměstským táborům

Eurocentrum Ústí nad Labem připravilo zábavnou hru pro děti z letního příměstského tábora v Centru pro rodinu Ovečka. Děti plnily úkoly s tématikou Evropské unie a za splnění úkolů dostaly jako odměnu balíčky plné překvapení. Během léta si hru vyzkoušelo celkem 76 dětí ve věku 6 – 12 let.

Celé léto navštěvovali pracovníci Eurocentra příměstské tábory, které organizovalo Centrum pro rodinu Ovečka v Ústí nad Labem. Pro děti byl připraven zábavný program, v rámci kterého plnily úkoly s tématikou Evropské unie. Děti pracovaly v týmech, vyzkoušeli si své znalosti a týmovou spolupráci. Každý zúčastněný na konci dostal tašku plnou překvapení jako odměnu za splnění všech úkolů.

Eurocentrum navštívilo 6 turnusů, kde si 76 dětí vyzkoušelo zábavnou hru se státy Evropské unie. Soutěžní týmy měly za úkol splnit všech 12 úkolů a vysloužit si tak odměnu. Za každý splněný úkol získal tým razítko s vlajkou Evropské unie. Jakmile si děti nevěděly rady, pracovníci Eurocentra s úkoly pomáhali. Jako další nápovědu měly děti k dispozici velkou mapu Evropské unie s obrázky.

Ovečka

Kreslení do slepé mapy, hlavní města států EU, počítání eur, to jsou jen některé z úkolů, které měly děti vyřešit. Podle průzkumu se dětem nejvíce líbilo skládat puzzle s motivem mapy Evropské unie a vybarvovat vlajky.

 

OV

Centrum pro rodinu Ovečka organizuje pro děti ve věku 6-12 let letní příměstské tábory. Každý turnus tábora trvá jeden týden, od pondělí do pátku. Pro děti je připraven program na každý den, například výlet lodí, návštěva dětské herny nebo opékání buřtů.

Program připravili pracovníci Eurocentra tak, aby se děti zábavnou formou dozvěděly něco nového o Evropské unii a jejích členských státech. Ve hře nešlo o rychlost ani o vědomosti, ale o týmovou spolupráci, hledání v mapě a získání nových informací.

OVečka

Autor: Eurocentrum Ústí nad Labem

Kvíz na téma “Evropská unie”

Květen už je za námi, ale my si chceme připomenout některá důležitá květnová data, která souvisí s Evropskou unií. Připravili jsme pro Vás tedy kvíz, který najdete na naší stránce…

Food festival Klatovy

Minulou sobotu 27.5. se Eurocentrum zúčastnilo Food festivalu v Klatovech. Malebné Vrchlického sady za budovou Obchodní akademie se zaplnily stánky s vybranými lahůdkami, včetně plejády vystavovatelů s oceněním Regionální potravina. Eurocentrum Plzeň na…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.