Co je to projekt THE 25 PERCENT?

Přestože mladá generace tvoří až čtvrtinu obyvatelstva Evropy, jejich názory nejsou v evropských institucích dostatečně reprezentovány a vyslyšeny. Změnit tuto situaci se snaží projekt 25 procent (The 25 Percent), organizovaný ve spolupráci se sítí Eurodesk a dalšími partnery.

Cílem projektu je zapojit mladé lidi do utváření společné budoucnosti a také jim přiblížit způsoby, kterými se mohou angažovat ve veřejném prostoru a rozvíjet své nápady.  Snahou je rovněž sesbírat od mladých návrhy, jak by podle nich mělo vypadat další směřování Evropy. Všechny obdržené příspěvky budou vyhodnoceny a na jejich základě budou posléze sepsána doporučení, která budou představena zástupcům evropských institucí.

Součástí projektu je také příručka, v níž lze najít tipy a doporučení, jak mohou mladí lidé uvést své nápady z nejrůznějších oblastí do praxe. Zájemci se z ní mohou dozvědět, jak vůbec s vlastní iniciativou přijít či jaká strategie je nejlepší pro získávání podpory.

Pokud tedy máte nápad, který byste rádi sdíleli s ostatními, neváhejte se zapojit! Veškeré informace i příručku naleznete na oficiálních stránkách projektu.

Rok 2022 vyhlášen Evropským rokem mládež

Letošní rok byl na základě výzvy Evropské komise vyhlášen Evropským rokem mládeže. Evropská unie se tak dle slov předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové zaměří na mladé lidi, na…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.