Učitelé z Pardubického kraje měli možnost zlepšit si své prezentační dovednosti pod vedením zkušeného herce

Dne 8. února 2022 proběhl v pardubickém Centru Kosatec zajímavý seminář Umění sebeprezentace při práci s mládeží v Pardubickém kraji, pořádaný Domem zahraniční spolupráce, příspěvkovou organizací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Organizace působí jako národní agentura, která administruje nejznámější programy podporující mezinárodní vzdělávání či dobrovolnictví jako Erasmus+ či Evropský sbor solidarity.

Seminář byl určen pracovníkům s mládeží, tedy zástupcům neziskových organizací a škol z Pardubického kraje. Dům zahraniční spolupráce zprostředkoval seminář jako příležitost zlepšit si řečnické dovednosti a naučit se komunikovat efektivně a s lehkostí k většímu počtu mladých posluchačů. První část školení byla zaměřena na nonverbální komunikaci účastníků i mládeže, se kterou pracují. Druhá část byla věnována zvládání komunikace a technikám, díky kterým lze udržet pozornost mladých lidí. Celé školení bylo pod vedením zkušeného herce Zdeňka Stejskala.

V rámci školení byly účastníkům rovněž představeny příležitosti a možnosti programu Erasmus+ mládež a Mgr. Lucie Boukalová z Eurocentra Pardubice přiblížila, jakých dalších možností lze jako učitel či pracovník s mládeží využít. Eurocentrum Pardubice je totiž partnerem Evropské informační sítě pro mládež EURODESK, jež seznamuje mladé lidi s možnostmi studia, práce, stáží i dobrovolnictví nejen v zemích EU.

Autor: Eurocentrum Pardubice

#DiscoverEU

Ještě 2 dny a pár hodin máte na přihlášení do akce DiscoverEU! O co jde? Je vám 18 let a máte bydliště v některém z členských států EU nebo v…

Food festival Klatovy

Minulou sobotu 27.5. se Eurocentrum zúčastnilo Food festivalu v Klatovech. Malebné Vrchlického sady za budovou Obchodní akademie se zaplnily stánky s vybranými lahůdkami, včetně plejády vystavovatelů s oceněním Regionální potravina. Eurocentrum Plzeň na…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.