Nové kolo soutěže Náš evropský projekt je tady!

V úterý 15. března odstartovalo přihlašování do již pátého ročníku soutěže Náš evropský projekt, kterou organizuje Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, informační sítí Europe Direct a Svazem měst a obcí ČR.

Kdo se může přihlásit?

Přihlašovat se mohou obce, městské části či města z celé České republiky. Každý z nich nominuje jeden projekt realizovaný na svém území, který byl zároveň finančně podpořen z fondů Evropské unie.

V termínu od 2. do 22. května bude na facebookových stránkách Zastoupení Evropské komise v České republice probíhat hlasování, do něhož se může zapojit široká veřejnost. Tři projekty s nejvyšším počtem hlasů si mezi sebe rozdělí výhru ve výši 150 tisíc korun. Speciální cena čeká také na absolutního vítěze veřejného hlasování. Zástupci vybrané obce pak budou mít možnost vyrazit na exkurzi do Bruselu. Výsledky budou vyhlášeny 23. května.

Účastníkům z Jihomoravského kraje se naposledy podařilo uspět v roce 2020, kdy druhé místo obsadila obec Kučerov. Ta do soutěže přihlásila projekt rekonstrukce budovy obecního úřadu a víceúčelového centra a mohla se těšit z výhry 50 tisíc korun.  Více informací o soutěži naleznete na tomto odkazu.

Letní fotosoutěž Já, Evropan?

Eurocentrum Plzeň vyhlašuje společně s EUROPE DIRECT Klatovy, Eurocentrem Karlovy Vary a EUROPE DIRECT Karlovy Vary letní fotosoutěž “Já, Evropan?”. Zapojit se mohou všichni mladí z Plzeňského a Karlovarského kraje.…

Prodloužení soutěže “Moje vize pro Evropu”

DZS (Dům zahraniční spolupráce) prodlužuje soutěž s názvem „Moje vize pro Evropu“. Je vám 18 až 30 let a víte, kam by se měla Evropa ubírat? Zpracujte svoji vizi v eseji…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.