DiscoverEU otevírá nové kolo přihlašování

Už dnes, 7. dubna, začíná nové kolo iniciativy #DiscoverEU! Jedná se o ojedinělou příležitost pro mladé lidi ve věku 18 let, jak poznat Evropu.

Čerstvě plnoletí Evropané mohou totiž od Evropské unie ke svým narozeninám získat mezinárodní vlakovou jízdenku, se kterou mohou ZDARMA cestovat Evropou až po dobu jednoho měsíce. Letošní kolo se nese ve znamení začlenění soutěže DiscoverEU do programu Erasmus+. Díky této změně a díky mimořádnému financování v rámci Evropského roku mládeže 2022 bude letos rozdáno 70 000 časových jízdenek, z toho 35 000 v dnes oznámeném kole podávání přihlášek a dalších 35 000 v kole říjnovém.

Přihlašovaní je otevřeno od 7. dubna (12:00) a skončí 21. dubna (12:00). Přihlásit se mohou mladí lidé, kteří:

  • jsou narozeni mezi 1.červencem 2002 a 30.červnem 2003 (včetně)
  • jsou státními příslušníky jednoho ze států Evropské unie nebo zde mají dlouhodobý trvalý pobyt
  • při registraci zadají číslo platného občanského průkazu nebo cestovního pasu

Přihlásit se může jednotlivec či skupina až 5 lidí (všichni však musí splňovat výše zmíněné podmínky). Součástí přihlášky je také krátký kvíz o EU. Vybraní výherci mohou své jízdenky využít do konce června 2023.

Iniciativa DiscoverEU funguje již od roku 2018 a počet dostupných jízdenek se průběžně navyšuje. Evropská komise věří, že díky této možnosti mají mladí lidé možnost objevovat krásy Evropy, ale také si při poznávání nových míst vytváří větší pocit solidarity s ostatními Evropany. Tematicky projekt spadá do oblastí, kterým se Unie dlouhodobě věnuje, jako například podpora mobility či aktivního občanství. Od počátku projektu vyhrálo mezinárodní jízdenky více než 130 tisíc mladých Evropanů a Evropanek.

Letos obdrží úspěšní žadatelé kromě časové jízdenky také slevovou kartu soutěže DiscoverEU. Získají tak nově přístup k více než 40 000 slevám ve veřejné dopravě, při návštěvách kulturních akcí, na ubytování, stravování, sportovní aktivity a další služby dostupné ve všech zemích zapojených do soutěže.

Bližší informace včetně registrace najdete na oficiálních stránkách iniciativy ZDE.

Workshop “Vyjeď do Evropy!”

Název workshopu „Vyjeď do Evropy!“ mluví za vše, přesvědčit mladé lidi, aby využili možnosti výjezdů do zahraničí, které jim nabízí Evropská unie. První ze série workshopů si vyzkoušeli 31. května…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.