Hlasujte v soutěži Náš evropský projekt

Soutěž Náš evropský projekt postoupila do své další fáze. Nyní má široká veřejnost až do 22. května možnost hlasovat pro projekty, které nominovaly města a obce z celé České republiky a které byly zároveň finančně podpořeny prostřednictvím evropských fondů. Toto hlasování probíhá na facebookových stránkách Zastoupení Evropské komise v České republice.

V letošním ročníku usiluje o přízeň veřejnosti hned několik projektů, které byly realizovány na území Jihomoravského kraje. Hlasovat tak můžete pro rekonstrukci komunitního centra v Hustopečích, obnovu krajiny v okolí Mikulova, projekt hospodaření se srážkovými vodami v obci Bratčice, rekonstrukci obecního úřadu Drásova nebo pro výstražný systém obce Zbraslav. 

Naposledy účastníci z jižní Moravy uspěli v roce 2020, kdy obec Kučerov obsadila v hlasování druhé místo s projektem rekonstrukce budovy obecního úřadu a multifunkčního centra.

Celkové výsledky budou vyhlášeny hned další den po skončení hlasování, tedy 23. května. Tři nejúspěšnější projekty si po zohlednění velikosti obcí mezi sebe rozdělí výhru ve výši 150 tisíc korun. Speciální cena čeká taky na projekt, který získá absolutně nejvyšší počet hlasů. Pro zástupce vítězných obcí je připravena i několikadenní cesta do Bruselu.

Bližší informace o soutěži včetně vítězů minulých ročníků najdete také ZDE.

Druhý evropský kvíz, tentokrát v Moving Station!

Po úspěšném prvním hospodském kvízu „Procestuj Evropu“ v roce 2019 vám přinášíme další, (doufejme stejně úspěšný) kvíz zaměřený na Evropu. Tentokrát vás zveme do krásných prostor Moving Station na Jižním…

Prodloužení fotosoutěže pro mladé!

Prázdniny skončily, ale naše fotosoutěž na téma “JÁ, EVROPAN? ODPOVĚZ FOTKOU”, kterou organizujeme společně s EUROPE DIRECT Klatovy a Eurocentrem Plzeň stále pokračuje. Užili jste si léto někde v Evropě?…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.