Dopravní podnik města Pardubic otevřel veřejnosti své prostory

Eurocentrum Pardubice a Dopravní podnik města Pardubic, a.s. uspořádaly pro širokou veřejnost Den otevřených dveří, díky kterému se zpřístupnily prostory a areál Dopravního podniku, jenž v letošním roce slaví výročí 70 let trolejbusové dopravy! Právě při této příležitosti otevřel své brány veřejnosti poprvé od roku 2015. Návštěvníci se tak mohli těšit na prohlídku samotné vozovny včetně jejího technického zázemí. Ke zhlédnutí byly nejen tyto prostory, ale také na místě vystavené historické i moderní vozy. Lákavou součástí programu byla vyhlídková jízda po městě a jeho přilehlém okolí. Vozový park prošel v nedávné době velmi náročnou a nákladnou obměnou. Nákup nových autobusů a trolejbusů byl podpořen z fondů Evropské unie. 


V rámci komentované prohlídky byly otevřeny běžně nepřístupné části areálu vozovny. Návštěvníci tak mohli nahlédnout mimo jiné do prostor údržby, myčky, lakovny či autoškoly. Jednotlivé skupinky provázel odborný personál, který rovněž zodpověděl případné dotazy.

Na akci se rovněž představily prezentační stánky organizátorů a příjemců s různými soutěžemi a úkoly pro děti i dospělé, za které bylo možné získat razítko do plánku. Ten bylo poté možné vyměnit za lákavé odměny. V průběhu celé akce byl zajištěn hudební program a vystoupení pro nejmenší si připravila paní Markéta Havlová. Děti si tak užily vyprávění pohádky za doprovodu široké škály hudebních nástrojů.

Nechyběl ani stánek Eurocentra Pardubice a Domu zahraniční spolupráce s informacemi o Evropské unii, evropských příležitostech pro mládež či o blížícím se českém předsednictví v Radě EU. Součástí byly rovněž soutěže o drobné ceny na cesty!   

Nové kolo soutěže Náš evropský projekt je tady!

V úterý 15. března odstartovalo přihlašování do již pátého ročníku soutěže Náš evropský projekt, kterou organizuje Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, informační sítí Europe Direct…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.