Ohlédnutí se za prvním půlrokem roku 2022

Máme za sebou první půlrok tohoto roku a rádi bychom shrnuli, co jsme vlastně dělali. Posledních pár měsíců se nesl hlavně v osvětě a popularizaci Evropské unie mezi školními dětmi. Hojně jsme se potkávali se školáky nejen z plzeňských, ale i dalších škol v kraji. Žáci místních základek se při našich přednáškách a besedách dozvěděli především o základech Evropské unie a jejím fungování.

V březnu a dubnu jsme pro mladší ročníky pořádali přednáškový cyklus o Velikonocích v EU, odkud si mimo nové poznatky o tradicích jiných zemí odnesli také tematické vlastnoručně vytvořené zápichy do květináčů. Se stážistou Pavlem, který s námi prožil krásné dva měsíce, jsme si ověřili, že děti praktické činnosti stále baví.

Po Velikonocích jsme do svého programu zařadili pro vyšší ročníky základních škol ještě interaktivní hru „Evropa hledá prezidenta“, kde si žáci zasoutěžili v týmu a vyzkoušeli si hlavně vzájemnou spolupráci na plnění různých úkolů, kde jsme byli často svědky velkých zvratů v průběhu soutěže. Výkony týmů byly různorodé a kapitáni se leckdy v koordinaci svých spolužáků pořádně zapotili.

Jsme rádi, že naše přednášky jsou mezi učiteli místních základek oblíbené a doufáme, že budeme s mladou generací nadále v kontaktu.

Pro žáky plzeňských škol jsme s kolegyněmi z českobudějovického Eurocentra přichystali komorní akci na Den Země přímo v srdci Borského parku, pro železnorudskou základní školu jsme pak pomohli připravit aktivity u příležitosti Dne Evropy

Mohli jste nás potkat samozřejmě i mimo uzavřené akce. Účastnili jsme se Veletrhu pracovních příležitostí na ZČU, který se po dvouleté pauze znovu otevřel veřejnosti. U našeho stánku se návštěvníci dozvěděli o možnostech studia a dalších výjezdů v rámci programu Erasmus+ nebo třeba čím dál populárnějšího Evropského sboru solidarity.

A jaký je výhled do dalšího pololetí? Vskutku velkolepý. Čeká nás totiž období předsednictví České republiky v Radě EU, ale o tom v dalším článku. Takže zůstaňte naladěni.

EU se shodla na rozpočtu pro rok 2023

Po předchozí shodě s Radou EU přijal 23. listopadu Evropský parlament unijní rozpočet na rok 2023. Na jeho přípravě i vyjednávání měla velký podíl činnost zástupců aktuálně probíhajícího českého předsednictví…

Umění žít spolu: Mladí, co mění svět

Již šestý ročník konference pro mladé lidi Umění žít spolu je tady! Tento rok nese podtitul Mladí, co mění svět a koná se v rámci Evropského roku mládeže od 24. do 26. 11. v Praze.Máte…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.