Léto s Eurocentrem

Letní program v Eurocentru se nesl ve znamení letních příměstských táborů. Pro děti byl připraven zábavný program s tematikou Evropské unie a Evropy.

Stejně jako v loňském roce i letos Eurocentrum zavítalo na příměstské tábory v Ústí nad Labem, do Centra pro rodinu Ovečka a do Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem. Celkem 96 dětí z 6 turnusů si mohlo zahrát týmovou hru o Evropě nebo vyzkoušet kreativní aktivity s evropskou tematikou.

Co přesně bylo součástí programu? Zábavná hra, v rámci které týmy plnily několik úkolů, za které získaly razítka. Kdo měl všechna razítka, vyhrál balíček plný cen. Mezi úkoly patřilo například rozpoznání vlajek, kreslení do slepé mapy, puzzle nebo křížovka.

Dalším programem bylo malování na kamínky. Děti měly za úkol nakreslit jednu vlajku evropského státu, druhý kamínek mohly ozdobit dle vlastní fantazie. Součástí programu bylo také skládání origami zvířátek, které si pak děti mohly odnést domů.

Program pro děti na táborech je navržen tak, aby se co nejvíce zábavnou formou dozvěděly informace o státech EU, vyzkoušely si týmovou práci, naučily se hledat v mapě a rozvíjely svou kreativitu.

Na příměstské tábory nechodíme jen v létě, ale i po celý rok. Pokud máte zájem o program, napište na eurocentrum.ul@euroskop.cz  Aktivity lze domluvit individuálně, program je zdarma.

Příměstské tábory 2023

Chystáte příměstský tábor a chybí Vám program na některé dopoledne či odpoledne? V takovém případě nás neváhejte kontaktovat! Jsme schopni zajistit program pro děti ve věku 3 – 15 let.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.