Předsedáme Evropě – nyní i v Plzni

Předsedáme Evropě – teď i v našem regionu! Česko již několik měsíců předsedá Radě Evropské unie a i vy se můžete zapojit.

Ve druhém pololetí tohoto roku se Česká republika zhostila role předsednictví Rady Evropské unie. Co to pro nás znamená a jak to vlastně funguje? Přijďte se k za námi podívat příští sobotu na náměstí Republiky v Plzni a můžeme si popovídat.

Tematická roadshow, která bude ještě v následujících čtyřech týdnech obrážet krajská města, se zastaví u nás na západě. V Plzni jsme se spojili s akcí #JETOTU, kterou pořádá Středisko volného času Radovánek. Společně s našimi kolegy z klatovského Europe Direct a Domu zahraniční spolupráce vám nabídneme aktivity a zajímavé kvízy, samozřejmě informace a nebude chybět ani debatní stan se skvělými hosty. A nesmí chybět fotokoutek s okamžitým tiskem fotek, takže nemusíte na nic čekat.

Budeme se na vás těšit v sobotu 24.9. od 10 do 19 hodin na náměstí Republiky v Plzni. Nezapomeňte sledovat i naše sítě.

Celá akce je zdarma.

Měníme kraj

Zástupci Karlovarského kraje se v polovině listopadu v Bruselu účastnili konference na téma spravedlivé transformace v uhelných a energeticky náročných regionech s podporou financí z EU. Hejtman Petr Kulhánek prezentoval východiska…

EU se shodla na rozpočtu pro rok 2023

Po předchozí shodě s Radou EU přijal 23. listopadu Evropský parlament unijní rozpočet na rok 2023. Na jeho přípravě i vyjednávání měla velký podíl činnost zástupců aktuálně probíhajícího českého předsednictví…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.