Akce Předsedáme Evropě, tentokrát v Pardubicích!

Přesně ve 13 hodin odstartovala v úterý 13. září akce na Pernštýnském náměstí v Pardubicích! Jednalo se o regionální akci v rámci představení českého předsednictví v Radě EU, která byla zahájena ředitelem Odboru pro komunikaci o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR, Igorem Blahušiakem.

Návštěvníci akce mohli zjistit nejen informace o českém předsednictví, ale zároveň i o činnosti Eurocenter, středisek Europe Direct a Domu zahraniční spolupráce, kdy v první části programu byly představeny právě i mezinárodní vzdělávací aktivity podporované EU. Dále byla na programu diskuse na téma Předsedáme EU – co to pro nás znamená?, následovaná prezentací partnerů akce (EURES, Eurodesk, Univerzita Pardubice, agentura CzechInvest, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Alliance Francaise Pardubice, Město Pardubice – síť EURO EQUUS a Národní pedagogický institut).

Celou akci provázel i bohatý doprovodný a kulturní program, kdy si ti nejmenší návštěvníci mohli vyzkoušet malování na obličej, skákací hrad či předsednický fotokoutek, dále následovalo vystoupení a workshop taneční skupiny T-BASS Pardubice, na kterou navázala chlumecká hudební skupina Alchymie se svým koncertem.

V 17:30 se konala debata na téma Příležitosti pro dopravu a rozvoj měst, která se nesla v duchu odpovědí na otázky Proč je Pardubický kraj přezdíván křižovatkou dopravních cest? či Jak EU pomáhá rozvoji dopravy?, a to právě díky poskytování dotací na hlavní dopravní projekty v Pardubickém kraji.

Akce byla úspěšně zakončena vystoupením hlavního interpreta. Pro pardubické návštěvníky zazpívala zpěvačka Debbi s kapelou.

Eurocentrum Pardubice na ZŠ Sezemice

Ve středu 24. 5.  navštívila 7. ročníky Lucie Boukalová z pardubického Eurocentra. Dvě vyučovací hodiny jsme zaměřili na téma Evropské unie, protože členství v EU se dotýká každého z nás…

Ohlédnutí za českým předsednictvím

Srdečně zveme na přednášku Davida Březiny a Terezy Košňařové z Odboru pro předsednictví ČR v Radě EU, Úřad vlády ČR. Jaké bylo české předsednictví v Radě EU a jaké že…

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.