Další kolo soutěže #Discover EU je otevřeno!

Podzimní kolo iniciativy Discover EU pro mladé Evropany odstartovalo. Mladí lidé tak i v tomto roce dostanou možnost soutěžit o jízdenku na vlak, se kterou budou mít možnost procestovat ZDARMA země Evropy. Jízdenka byla od počátku projektu (v roce 2018) poskytnuta už 165 000 Evropanům.

Pro koho je soutěž určena?

  • Soutěže se mohou zúčastnit mladí Evropané, kteří mají v daném roce PRÁVĚ 18 let. Do aktuálního kola jsou tak přijímány přihlášky od mladých lidí, narozených v rozmezí 1. ledna 2004 (včetně) a 31. prosince 2004 (včetně).
  • Účastník musí být dále občanem členského státu EU (včetně zámořských regionů a území) nebo třetí země přidružené k programu Erasmus+ (Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Severní Makedonie, Srbsko a Turecko).

Jak se přihlásit?

Přihlásit se můžete jako jednotlivec nebo jako skupina až 5 lidí (všichni musí splňovat základní podmínky).

  • Přihláška se podává prostřednictvím oficiálního webu ZDE.
  • Součástí přihlášky je také vyplnění krátkého kvízu o EU

Aktuální kolo běží od úterý 11. října 2022 12.00 (SELČ) do úterý 25. října 2022 12.00 (SELČ).

Výherci jízdenek získají možnost cestovat po dobu 1 až 30 dnů v období od 1. března 2023 do  29. února 2024. Novinkou pro rok 2022 je také slevová karta soutěže DiscoverEU, kterou mohou výherci uplatnit při návštěvách kulturních památek, při účasti na vzdělávacích kurzech, sportovních aktivitách, na ubytování, místní dopravu či v restauracích.

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

Výsledky českého předsednictví v Radě EU

Od 1. července do 31. prosince loňského roku předsedala Česká republika v Radě EU. Nyní nastává čas na rekapitulaci úspěchů a neúspěchů uplynulého půl roku. Na výsledky se můžete již…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.