Žáci pardubické ZŠ oslavili Evropský den jazyků!

Eurocentrum Pardubice ve spolupráci se Základní školou Pardubice – Polabiny II oslavilo Evropský den jazyků! Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem aneb hravé dopoledne ušité na míru žákům ZŠ v Pardubickém kraji, kteří si vyzkouší základní fráze ve vybraných evropských jazycích.

Kolik je v EU zemí a kolik oficiálních jazyků? Kde se mluví více jazyky? Jaký je rozdíl mezi jazykem a nářečím? Co jsou to jazykové rodiny a proč je důležité učit se cizím jazykům? Tyto a další otázky zodpověděla koordinátorka Eurocentra Pardubice, Mgr. Lucie Boukalová, jež navštívila žáky čtvrtého ročníku ZŠ Polabiny II v Pardubicích.

Žáci byli do programu aktivně zapojeni, o čemž svědčí také doprovodný program v podobě soutěže Riskuj, v rámci které čekaly na žáky zajímavosti, rébusy a hádanky spojené s vybranými evropskými jazyky. Nechybělo tak poznávání nejen jazyků, ale i evropských zemí. Žáci rovněž poznávali jazyky z textu i nahrávky či význam určitých slov v jiných evropských jazycích.

Cílem Evropského dne jazyků je motivovat žáky a veřejnost učit se cizí jazyky, informovat o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a porozumět kulturní rozmanitosti v Evropě.

Co nám dalo minulé pololetí v Eurocentru Plzeň?

S přelomem roku samozřejmě přichází i bilancování o minulých měsících. Známe to z práce, z politiky, i z televizních zpráv. I my se tedy pustíme do této oblíbené kratochvíle. Co musíme určitě vypíchnout, byl…

Evropský den jazyků jsme oslavili také v Brně

26. září patří již tradičně oslavám Evropského dne jazyků. Společně s Europe Direct Brno, ESN Brno a za podpory informační sítě EURODESK, jsme se rozhodli i letos tento den v…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.