Eurocentrum Pardubice zamířilo do chrudimského spolku aktivních seniorů!

Jak funguje Evropská unie? Jak je to doopravdy s pomazánkovým máslem, křivými banány a prodejem vysavačů? Co je to předsednictví v Radě EU a jaká je jeho role? Tyto a další otázky zodpověděla koordinátorka Eurocentra Pardubice, Mgr. Lucie Boukalová, která ve středu 5. října navštívila aktivní spolek seniorů Hurá na Výlet!, a to s přednáškou Evropská unie: Vše, co Vás zajímá. Účastníci byli aktivně zapojeni do diskuse a nechyběla ani soutěž o lákavé odměny!

Spolek Hurá na Výlet! je nezisková organizace a hlavně parta mladých lidí, kteří se od roku 2014 snaží vymýšlet, jak zpříjemnit stáří seniorům. Pořádají proto společné výlety a kulturní akce, aby senioři poznali nová místa i přátele a dostali se k potřebným informacím, které jim mohou usnadnit život. V centru se tak organizují vzdělávací a cestovatelské přednášky, lekce jógy, tvoření rukodělných výrobků či hraní na hudební nástroje. Součástí jsou pak i zajímavé exkurze a výlety nebo společná setkávání a hraní společenských her.

Jednou z přednášek byla také ta o Evropské unii a jejím fungování, boření euromýtů či aktuálním českém předsednictví v Radě EU. Posluchači byli do diskuse aktivně zapojeni, lektorka zodpověděla všechny vzešlé dotazy a na závěr čekala návštěvníky soutěž v podobě kvízu. Vylosovaní šťastlivci byli odměněni křížovkami Nejkrásnější místa Evropy a drobnostmi s logem právě probíhajícího českého předsednictví v Radě EU.

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.