Regionální série Předsedáme Evropě zavítala i do Brna

Cyklus regionálních informačních akcí, které se jednotlivě konají v krajských městech České republiky, zavítal minulý týden také do Brna. 10. října odpoledne se tak náměstí Svobody na chvíli proměnilo v informační centrum českého předsednictví v Radě EU. Pro návštěvníky byl připraven bohatý kulturní program. Zároveň měli návštěvníci možnost navštívit informační stánky partnerských organizací. Organizátorem akce byl Úřad vlády ČR a Eurocentrum Brno.

Předsedáme Evropě patří v období českého předsednictví v Radě EU (1. července až 31. prosince) ke stěžejním informačním akcím pro veřejnost. Tu brněnskou – stejně jako většinu dalších regionálních akcí – zahájil krátkým proslovem ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády Igor Blahušiak. 

Na místě pak na návštěvníky čekalo hned několik informačních stánků. Kromě Eurocentra Brno se na místě představili zástupci z Ministerstva pro místní rozvoj, Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Centrály cestovního ruchu a Kanceláře Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, TIC Brno a Brno 2028, Domu zahraniční spolupráce, Europe Direct Brno, EURES či NPI/Europass. Kromě informací byly pro návštěvníky připraveny také kvízy, informační materiály i tematické soutěže. Pro děti bylo na místě připraveno malování na obličej a také skákací hrad.

Atmosféru odpoledne dokresloval bohatý kulturní program. Swingové vystoupení a krátkou lekci předvedli zástupci z tanečního klubu Rug Cutters, moderní styl pak skupina Alchymie. Na koncertní odpoledne navázala v podvečer tematická debata na téma „Předsednictví očima regionů“ za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha, ředitela Jihomoravského inovačního centra Petra Chládka a ředitele Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR, Igora Blahušiaka. Účastníci popsali, co předsednictví pro náš kraj znamená, připomněli jeho priority a dosavadní úspěchy. Tematické odpoledne zakončila svým veřením vystoupením zpěvačka Debbi.

Výběr fotografií z akce si můžete prohlédnout ZDE.

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

Výsledky českého předsednictví v Radě EU

Od 1. července do 31. prosince loňského roku předsedala Česká republika v Radě EU. Nyní nastává čas na rekapitulaci úspěchů a neúspěchů uplynulého půl roku. Na výsledky se můžete již…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.