Druhý evropský kvíz jistě nebyl poslední…

Tradiční plzeňskou studentskou středu jsme pojali v Plzni trochu netradičně. 19. října jsme uspořádali v prostorách Moving Station Evropský hospodský kvíz. Hospodské kvízy jsou v současnosti velmi populární fenomén a tak jsme se rozhodli spáchat i jeden tématický v rámci v rámci říjnové kampaně Time to Move. Akce byla zaměřena na širokou veřejnost, ale především na účastníky z řad studentů místních středních škol. Soutěžit dorazilo pět ryze studentských týmů z celkových devíti.

Pro soutěžící jsme si připravili pět kol, kde se utkali ve znalostech z evropských aktualit, kulturního přehledu, ale i evropských pochutin. Pořádně zabrat dala našim hostům poznávačka měst.

První tři nejlepší týmy si odnesly zajímavé balíčky, které jistě využijí na svých cestách. Nesměl chybět ani diplom. Ani ostatní týmy ovšem nezůstali pozadu. Za svou účast obdrželi pamětní list a mohli si odnést alespoň drobnost.

Doufáme, že se tato akce stane tradiční a získá mezi studenty na oblibě.

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

Výsledky českého předsednictví v Radě EU

Od 1. července do 31. prosince loňského roku předsedala Česká republika v Radě EU. Nyní nastává čas na rekapitulaci úspěchů a neúspěchů uplynulého půl roku. Na výsledky se můžete již…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.