Jak nakupovat ojeté vozy v EU? Posluchačům poradil pardubický seminář

Dne 18. října 2022 proběhla debata na téma Jak na nákup ojetých vozů v EU? Akce proběhla v budově Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Na konci příspěvku a zajímavých tipů a rad nechyběla ani diskuse s posluchači.

Pozvání na seminář přijal Mgr. Ondřej Tichota, DiS. z Evropského spotřebitelského centra při České obchodní inspekci, který posluchačům doporučil osvědčené weby a poradil, na co si dát pozor při výběru a nákupu vozů v zahraničí. Všechny přítomné seznámil s aktuálně řešenými případy a upozornil na důkladné pročtení obchodních podmínek, dodržení písemné komunikace, možnost přítomnosti odborníka na místě určení či uplatnění vratné zálohy. Záruku a odpovědnost pak nenesou především online zprostředkovatelé nákupů!

Přednášející rovněž upozornil na příliš levné vozy, platbu předem bankovním převodem či na falešné přepravní společnosti. I na tyto skutečnosti je třeba při nákupu ojetých vozů v zahraničí myslet.

Během přednášky byl kladen důraz na důkladné ověření důvěryhodnosti prodejce na webu, což je možné prostřednictvím kontroly jména, adresy, obchodních podmínek, dále na základě doporučení či recenzí klientů, pomocí nástroje streetview či webu.

Evropské spotřebitelské centrum řeší na 3 000 případů ročně se 70 % úspěšností a pomůže zájemcům zdarma.

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.