V Pardubicích byla úspěšně zakončena letní fotosoutěž Česká stopa v Evropě!

Dne 3. listopadu 2022 proběhla od 17:00 ve výstavních prostorech Zelené brány Pardubice slavnostní vernisáž výstavy nejzdařilejších snímků amatérských fotografů letní fotosoutěže Česká stopa v Evropě, spojená s vyhlášením výsledků a předáním cen vítězům. Kromě fotografií nechybělo občerstvení a doprovodný kulturní program!

Soutěž probíhala od 1. července do 30. září 2022 a byla určena všem amatérským fotografům starším 15 let z celé České republiky. Fotosoutěž byla organizována v rámci českého předsednictví v Radě EU a jejím cílem bylo zachytit českou stopu v Evropě, a to v podobě českých objevů, kultury, tradic či pomoci v zahraničí v rámci jedné ze tří následujících kategorií:

  • Češi píší dějiny (architektura, objevy, kultura)
  • Češi cestují (jak cestujeme, zahraniční pobyty)
  • Češi pomáhají (dobrovolnictví, humanitární projekty).

Odborná porota složená z profesionálních fotografů vybrala ty nejlepší snímky v každé kategorii. Autoři vítězných fotografií obdrželi hodnotné ceny v podobě poukázky na fotografické vybavení či zhotovení fotoknihy, odborné publikace a drobné ceny organizátorů.  

V rámci fotosoutěže byla rovněž vyhlášena speciální cena pro autora fotografie s nejvíce To se mi líbí na facebookové stránce soutěže. Vítězem se stala fotografie Jeronýma Žárského s názvem Dívka sestavující srdce ze svíček pro Havla na výročí jeho úmrtí.

Akci doprovázelo uskupení Crazy Saxophones žákyň ZUŠ Lonkova v Pardubicích a nechybělo ani zhodnocení fotografií pohledem profesionálního fotografa a cestovatele Lukáše Zemana.

Nejzdařilejších snímky bylo možné zhlédnout na Zelené bráně v průběhu měsíce listopadu.

Organizátory soutěže jsou Eurocentra Hradec Králové a Pardubice a informační střediska Europe Direct Hradec Králové a Europe Direct Pardubice.

Výherní snímky:

  • kategorie Češi píší dějiny: Dívka sestavující srdce ze svíček pro Havla na výročí jeho úmrtí, Jeroným Ž.
  • kategorie Češi cestují: Sant Salvador, Mario S.
  • kategorie Češi pomáhají: Češi pomáhají zdravotně postiženým, Jan J.

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

Výsledky českého předsednictví v Radě EU

Od 1. července do 31. prosince loňského roku předsedala Česká republika v Radě EU. Nyní nastává čas na rekapitulaci úspěchů a neúspěchů uplynulého půl roku. Na výsledky se můžete již…

Přednáška a beseda o Evropské unii

Dne 17. 1. 2023 měli seminaristé předmětu společenské vědy možnost zúčastnit se přednášky Mgr. Boukalové, regionální koordinátorky informačních aktivit o EU při Úřadu vlády ČR v Pardubicích, a PhDr. Kozlové,…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.