V Pardubicích se konalo regionální kolo soutěže Rozhoduj o Evropě!

Dne 10. listopadu 2022 se na Krajském úřadě Pardubického kraje uskutečnilo krajské kolo soutěžního projektu Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Projekt Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky je určen všem studentům středních škol v celé ČR a na Slovensku, kteří si tak na vlastní kůži mohou vyzkoušet, jak probíhá skutečné jednání Evropského parlamentu a Rady EU, seznámit se s legislativním procesem, ale také s fungováním těchto institucí. Také letos bylo součástí programu zařazení strukturovaného dialogu, který spočívá v jednání studentů s osobami s rozhodovací pravomocí na místní, krajské, státní či evropské úrovni.

Do pardubického kola se přihlásilo celkem 17 studentů z Gymnázia Mozartova Pardubice, Gymnázia Česká Třebová, Gymnázia Dr. Emila Holuba Holice, Labské SOŠ a SOU Pardubice, Integrované SŠ Moravská Třebová, Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová či Letohradského soukromého gymnázia.

Tématem jednání bylo studenty zvolené Nařízení o transparentnosti a cílení politické reklamy. V rámci strukturovaného dialogu byla zařazena témata jako Bezpečnost v EU, Zelená Evropa a Evropské příležitosti pro mladé.

Tímto děkujeme všem zúčastněným studentům za jejich aktivitu a přínos a již nyní se těšíme na další ročník této soutěže!

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

V Brně proběhlo modelové zasedání institucí EU

Celkem padesát středoškolských studentů z Česka a Slovenska se sjelo do Brna, kde je čekal čtyřdenní program v termínu 26. – 29. ledna 2023, skládající se nejenom ze samotné simulace legislativního…

Výsledky českého předsednictví v Radě EU

Od 1. července do 31. prosince loňského roku předsedala Česká republika v Radě EU. Nyní nastává čas na rekapitulaci úspěchů a neúspěchů uplynulého půl roku. Na výsledky se můžete již…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.